Pierobežas pašvaldību vadītāji Latvijas mediju nepieejamībā vaino valdību

Komentāri

Situācijā, ka ne visos Latvijas reģionos ir pieejami valsts mediji, vairums pašvaldību vadītāju pierobežā vaino valdību, bet paši risinājumus nepiedāvā, noskaidroja LNT Ziņas.

Sabiedrībā ažiotāžu radījusi LNT iepriekš veidota reportāža, kurā pierobežas iedzīvotāji atzīst, ka viņiem nemaz nav vajadzīgi Latvijas mediji – ne televīzija, ne radio, ne arī prese. Turpinot šā stāsta sērijas, LNT atkal devās uz pierobežu, lai uzzinātu pašvaldību vadītāju viedokli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Pirmkārt problēma ir, ka cilvēki slikti saprot latviešu valodu – pierobežas zonā tas tā ir jau vēsturiski. Daudzi šeit iebraukuši arī no Krievijas no Baltkrievijas padomju laikos, un viņi ne ļoti saprot latviešu valodu,” LNT atzina Krāslavas novada domes pārstāvis Juris Saksons.

Lielāko pierobežas pašvaldību vadītāji uzskata arī, ka ”valsts par pierobežu vispār ir aizmirsusi”.

Daugavpils novada domes priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins:

Tas ir bēdīgi, un pašreiz tas ir ielaists, es domāju – tas ir neatgriezeniski. Nu ko mēs kā pašvaldības varam darīt? Mēs nevaram katrā mājā ielikt dekoderi, lai tagad visi skatītos latviešu kanālus. [..] Es nezinu, kā ir ar to ētera nodrošināšanu, jo pašā pierobežā pat mobilie telefoni uzreiz pārslēdzas uz Baltkrievijas zonu. Nu par ko tad mēs varam runāt?

“Šiem cilvēkiem ir izdevīgi skatīties, piemēram, Baltkrievijas un Krievijas televīziju, jo tie raida par brīvu – šeit nav vajadzīgi nekādi dekoderi,” atzīst arī Krāslavas novada domes pārstāvis Juris Saksons.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl