Komentāri

Uz servitūtas ceļiem jeb tiem ceļiem, pa kuriem ļauts pārvietoties jebkuram cilvēkam, Garkalnes novadā pie vairākām mājām ir uzliktas barjeras un žogi.

Piemēram, Sunīšu ciema Klijānu un Gaigalu ielas beidzas ar strupceļu. Kāda nama īpašnieka uzstādīta barjera liedz pa ceļu braukt tālāk. Tikmēr mājas saimnieks raidījumam Bez Tabu pat apgalvo, ka jau esot tiesājies ar neapmierinātajiem, un tiesa esot atļāvusi barjerai tur atrasties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašvaldība gan apgalvo pretējo, norādot, ka šajā gadījumā jau ir sagatavots administratīvais protokols par nelikumīgu būvniecību, bet īpašniekam ir piemērots naudas sods.

Līdzīga situācija ar barjerām vai vārtiem ir arī citviet Garkalnes novadā. Piemēram, Ērgļu ielā. Tur pašvaldība nepilda savu primāro funkciju un nenodrošina piekļuvi pie nekustamajiem īpašumiem, saka kāds neapmierināts Garlkalnes iedzīvotājs.

Savukārt Bukultos pie atpūtas vietas uzstādīts žogs ar pamatīgu atslēgu. Likums paredz, ka pieeja pie ceļiem jānodrošina visiem pašvaldības iedzīvotājiem.

“Tā pati ātrā palīdzība, ugunsdzēsība un policija te netiktu uzreiz iekšā. Taču tās pāris minūtes var būt izšķirošas gan dzīvībai, gan īpašumam,” sacīja kāds garkalnietis.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl