Komentāri

Latvijas Republikas proklamēšanas nedēļā ik gadu godinām kaujās kritušo Latvijas karavīru piemiņu. Viņus atceramies 11. novembrī – Lācplēša dienā, jo tieši šajā datumā 1919. gadā Latvijas Bruņotie spēki ar franču un britu kuģu artilērijas atbalstu Rīgā sakāva Pāvela Bermonta-Avalova komandēto Rietumkrievijas Brīvprātīgo armiju, gan arī citu nozīmīgu kauju gadskārtās. Latvijas Kara skolas vēsturē nozīmīgākā ir Vareļu kauja, kas norisinājās Ozolnieku novadā pie bijušajām Vareļu mājām.

Ozolnieku novadā valsts svētku nedēļā notika piemiņas pasākums tiem Latvijas Kara skolas kadetiem, kuri šeit 1919. gada novembrī, izlaužoties no aplenkuma, atdeva dzīvības kaujā pret bermontiešiem. Toreiz kritušo vienaudžu piemiņu ik gadu godina Nacionālās Aizsardzības akadēmijas 2. kursa kadeti, kuri pirms piemiņas pasākuma pie Vareļu pieminekļa pilnā uzkabē dodas pārgājienā pa to pašu maršrutu, kādu pirms gandrīz 100 gadiem veica Latvijas Kara skolas kadeti, lai ieņemtu dzelzceļu un izpostītu sliedes, tādējādi nogriežot bermontiešu atkāpšanās ceļu no Jelgavas uz Šauļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl