Komentāri

Patriotu nedēļas ietvaros, godinot Latvijas brīvības cīnītāju drosmi, Ozolnieku vidusskolā iedibina jaunu tradīciju. Lai iepazītu Ozolnieku novada vēstures un piemiņas vietas, 76 skolēni, sākot no 6. līdz 12. klasei nolēmuši doties 8 kilometru kultūrvēstures izzināšanas gājienā. Gājiena laikā paredzētas vairākās pieturvietās- pie Trošu tilta, Cenu Barona kapiem, muižām un citām vietām.

Gājiena organizēšanā piedalījās 12. klases skolēni un Jaunsargu pulciņš. Viena no gājiena pieturvietām bija Cenas Barona kapi, kurā skolēni ar klusuma brīdi, aizdedzot sveces godināja brīvības cīņā kritušos. Gājiens noslēdzās ar siltu tēju, pīrādziņiem un kopā sadziedāšanos. Ozolnieku skolas skolotāji un gājiena organizētāji solās nākamgad gājiena kustību attīstīt vēl plašāk. Arī paši jaunieši pozitīvi atsaucas gan par 8 kilometru izaicinājumu, gan iegūtajām zināšanām un atziņām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl