Ogres upi vižņi “aizdambējuši” 7 kilometru garumā

Komentāri

Ogres upē sasaluši vižņi un ledus piektdienas rītā ir septiņu kilometru garumā. Plūdu draudi Ogrē tagad ir samazinājušies un ūdens no lielas daļas applūdušās teritorijas ir atkāpies, no Ogres ziņo LNT 900 sekunžu žurnālists Kristaps Tālbergs.

Salīdzinot ar ceturtdienu, sasalušo vižņu garums ir samazinājies par trim kilometriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ūdens līmeņa celšanos Ogres upē izraisījusi straujā sniega kušana un ledus vižņi, kas veido sastrēgumus ne vien upes lejtecē, bet arī virs hidroelektrostacijas aizsprosta.

Jau ziņojām, ka ceturtdien kopumā Ogrē applūda 12 mājas, taču tās ir mazapdzīvotas, tāpēc vajadzības gadījumā evakuēt vajadzētu tikai trīs cilvēkus. Tikmēr neparasts skats vērojams pie Ogres hidroelektrostacijas aizsprosta – ūdens līmenis abpus dambim ir vienādā augstumā.

”Šobrīd situācija ir drusku citādāka nekā iepriekšējos gadus, jo tik liels ledus un sniega masas sablīvējums līdz šim nav veidojies. Iepriekš ir bijis apmēram 5 kilometru garumā upes lejtecē, bet šoreiz ir nācis klāt un “uz aci “varam noteikt, ka vismaz kādi 10 kilometri,” ceturtdien sacīja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks, civilās aizsardzības koordinators Uģis Ulmani.

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl