FOTO: Situācija Ogres upē kļūs kritiskāka, dienesti ir gatavi rīcībai

5 komentāri
FOTO: Situācija Ogres upē kļūs kritiskāka, dienesti ir gatavi rīcībai
Foto: Arta Lāce, LNT ziņas

Šodien Ogres novadā tika sasaukta Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā tika nolemts, ka, ja būs nepieciešams, no plūdu teritorijas iedzīvotāji tiks evakuēti uz telpām Ogres rajona slimnīcā, kur var izmitināt līdz 30 cilvēkiem, aģentūru informē Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs.

Savukārt, ja evakuējamo personu skaits pārsniegs 30, cilvēki tiks izmitināti arī Ogres viesnīcā.

Sēdē bez pašvaldības vadības un speciālistiem piedalījās arī Rīgas HES, Latvenergo, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji. Sanāksmē tika aktualizēti jautājumi, kas saistīti ar operatīvo dienestu darbību ārkārtas situācijā, par nepieciešamo resursu nodrošināšanu.

Ogres upes lejtecē šobrīd ir izveidojusies kritiska situācija – applūduši 12 īpašumi dārzkopības sabiedrības teritorijā Ogres upes krastā.

Ceturtdienas rītā ap pulksten 8 sākušies plūdi Ogrē, dažu minūšu laikā ūdenim pārņemot Ogres dārzkopības teritoriju, portālam Skaties.lv sacīja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis. Pēcpusdienā ūdens līmenis nedaudz samazinājās, taču situācija nav stabila, noskaidroja LNT Ziņas.

“Ūdens līmenis ir nedaudz krities, taču atbildīgie dienesti neatslābst, jo situācija var krasi mainīties dažu minūšu laikā,” no Ogres ziņo Arta Lāce, LNT Ziņu žurnāliste.

Ogrē patlaban dežūrē pašvaldības policija, kas ir gatava palīdzēt cilvēkiem evakuēties, ja radīsies tāda nepieciešamība.

Interesanta aina skatāma uz HES tiltiņa. Vietā, kur parasti ūdens līmenis abās HES tiltiņa pusēs, patlaban tas ir vienādā līmenī.

Lūk, jaunākie foto no Ogres:

Jau ziņojām – rīta pusē dažu minūšu laikā Ogres upes ūdens sasniedzis tuvākās saimniecības ēkas un mājas Ogres dārzkopības kooperatīva teritorijā.

Plūdu draudi pastāv arī Lašupēs un Kalmju ielas rajonā. Savukārt dārzkopības kooperatīvs ir pirmais plūdu epicentrs, sacīja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks.

Patlaban ir applūdušas 12 ēkas, sacīja U. Ulmanis. Patlaban “situācija ir kļuvusi nopietna” un iedzīvotāji ir informēti par to, kā jārīkojas plūdu gadījumā.

“Ūdens līmeņa celšanās iemesls – sastrēgušie ledus un sniega vižņi, kas jau ilgstoši stāv upes lejtecē. Ja iepriekš ledus vižņu sastrēgums bija izveidojies piecu kilometru garumā, tad tagad ledus, kas stāv no ogres upē ietekošām upītēm, sasniedzis 10 kilometru garumu – ledus masa ir krietni palielinājusies,” portālam Skaties.lv sacīja U. Ulmanis.

“Mums nereti tiek uzdots jautājums, kāpēc nekas netiek darīts. Atbilde ir tāda, ka cilvēku un tehnisko līdzekļu spēkos pašlaik nav iespējams situāciju risināt. Tās attīstība ir jānovēro un laicīgi jābrīdina iedzīvotāji, kas arī tiek darīts,” sacīja kārtībsargs.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) iedzīvotāji vēl nav prasījuši palīdzību evakuēties vai kā citādi palīdzēt.

5 komentāri