Ogres iedzīvotāji joprojām dzīvo plūdu draudos; lietavu dēļ nobrucis upes krasts

Komentāri

Ogres iedzīvotāji joprojām dzīvo plūdu draudos, turklāt no lietavām iebrucis Ogres upes un Līčupes upes krasts. Pašvaldībā lēš, ka plūdi varētu būt radījuši teju vai simts tūkstošu eiro lielus zaudējumus, no Ogres ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs.

[Ziņa papildināta ar video]

Piektdien Urgas upīte pēc plūdiem atgriezās savos krastos, tomēr iedzīvotāji arvien ir pamatīgi satraukti. Viņiem šķiet, ka teju kuru katru brīdi ūdens jau atkal pārpludinās namu pagrabus un sētas.

No lietavām nobrucis arī Ogres upes krasts, uz kura izvietots autoceļš. Ogres novada Mazozolu pagastā 20 metrus no kādas dzīvojamās mājas nogruvis Līčupes krasts. Turklāt plūdi nākamnedēļ var pārsteigt no jauna – to apstiprina sinoptiķi.

Nogruvums sniedzas līdz Jāņa Čakstes ielai, uz kuras ikdienā ir visai intensīva satiksme.

Jānis Zvērs, TV3 Ziņas:

Situācija nav dramatiska, un pašlaik satiksme šeit nav ierobežota. Tiesa gan, autovadītājiem ir jābrauc aptuveni 20 centimetrus tuvāk ceļa vidum, jo tajā ceļa pusē, kur nobrucis upes krasts, ir novilktas norobežojošās lentes un uzstādītas ceļa zīmes.

Kopumā situācija Ogrē, kas vēl pagājušās darba nedēļas beigās bija plūdu varā, ir normalizējusies. Pašlaik tiek aprēķināti dabas stihijas radītie zaudējumi. Naktī uz pirmdienu, 20. oktobri, daudzviet Latvijā ilgstoši un pamatīgi lija, radot bažas, ka plūdi varētu atgriezties, taču, vai tā notiks, rādīs laiks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl