Ogres iedzīvotāji joprojām dzīvo plūdu draudos; lietavu dēļ nobrucis upes krasts

0 Komentāru
Ogres iedzīvotāji joprojām dzīvo plūdu draudos; lietavu dēļ nobrucis upes krasts
Stipro lietavu dēļ Ogrē pārplūdusi Urgas upīte, tādējādi applūdusi Pureņu un Urgas iela - šāda aina bija Ogrē vērojama 15. oktobrī ()

Ogres iedzīvotāji joprojām dzīvo plūdu draudos, turklāt no lietavām iebrucis Ogres upes un Līčupes upes krasts. Pašvaldībā lēš, ka plūdi varētu būt radījuši teju vai simts tūkstošu eiro lielus zaudējumus, no Ogres ziņo TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs.

[Ziņa papildināta ar video]

Piektdien Urgas upīte pēc plūdiem atgriezās savos krastos, tomēr iedzīvotāji arvien ir pamatīgi satraukti. Viņiem šķiet, ka teju kuru katru brīdi ūdens jau atkal pārpludinās namu pagrabus un sētas.

No lietavām nobrucis arī Ogres upes krasts, uz kura izvietots autoceļš. Ogres novada Mazozolu pagastā 20 metrus no kādas dzīvojamās mājas nogruvis Līčupes krasts. Turklāt plūdi nākamnedēļ var pārsteigt no jauna – to apstiprina sinoptiķi.

Nogruvums sniedzas līdz Jāņa Čakstes ielai, uz kuras ikdienā ir visai intensīva satiksme.

Jānis Zvērs, TV3 Ziņas:

Situācija nav dramatiska, un pašlaik satiksme šeit nav ierobežota. Tiesa gan, autovadītājiem ir jābrauc aptuveni 20 centimetrus tuvāk ceļa vidum, jo tajā ceļa pusē, kur nobrucis upes krasts, ir novilktas norobežojošās lentes un uzstādītas ceļa zīmes.

Kopumā situācija Ogrē, kas vēl pagājušās darba nedēļas beigās bija plūdu varā, ir normalizējusies. Pašlaik tiek aprēķināti dabas stihijas radītie zaudējumi. Naktī uz pirmdienu, 20. oktobri, daudzviet Latvijā ilgstoši un pamatīgi lija, radot bažas, ka plūdi varētu atgriezties, taču, vai tā notiks, rādīs laiks.

0 Komentāru