Komentāri

Gan Mārtiņdienas senlatviešu tradīcijas, gan zināšanas un praktiskā pieredze uzņēmējdarbībā. To apvienojot, Jaunpils vidusskolā aizvadīts tradicionālais Mārtiņdienas gadatirgus. Mazi un lieli mārtiņbērni pulcējušies vienkopus, lai tirgotos ar pašu sarūpētām un izgatavotām lietām, kā arī piedalītos Mārtiņdienai veltītajās izdarībās.

Ieskandinot Mārtiņdienu, Jaunpils vidusskolas zāle pārvērtusies par bagātīgu un raibu tirgus placi. Pirkt un pārdot gribētāju netrūkst. Īpaši čakli tirgotāju lomā iejutušies paši mazākie Mārtiņdienas svinētāji. Mēs esam tas, ko mēs ēdam!” piedāvājot nogaršot veselīgus gardumus un, daloties ar nosacījumiem labsajūtas uzlabošanai, stāsta Judīte. Viņa ir pārliecināta, ka pie veselīgām lietām cilvēks esot jāradina jau kopš mazotnes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl