Komentāri

Ludzas novadpētniecības muzejs ar vērienu un latviešu tradīciju ievērošanu – rotaļām, dziesmām un pārģērbšanos – nosvinējis Meteņus.

Mūsu senči dzīvoja, pielāgojoties dabas cikliem, tāpēc visi iekšējie procesi, kas norisinājās dabā un pašā cilvēkā bija saskaņoti un harmoniski. Mūsdienu cilvēks savā ikdienas steigā aizmirsis, ka ir dabas sastāvdaļa, tāpēc to atcerēties palīdz latviešu tradīcijas rituālās dziesmās un dejās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Folkloras kopa Isnauda pastāv jau vairāk nekā 10 gadu, un tās darbība ir vērsta uz latviešu tradīciju izzināšanu, saglabāšanu un nodošanu jaunākai paaudzei.

Viena no Meteņu īpatnībām – rituālo masku izmantošana, tāpēc svinību laikā varēja sastapt tādus latviešu tradicionālos tēlus kā Garā sieva un mazs vīriņš, Lāci – ļauno garu atbaidītāju, Kazu – gudrības un tikumības simbolu.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl