Lietuvieši sākuši vairāk interesēties par tūrismu Latvijā

0 Komentāru
Lietuvieši sākuši vairāk interesēties par tūrismu Latvijā
Foto: LETA

“Lielāka interese ir kā no profesionāļiem, tā no individuālajiem ceļotājiem,” atzīst Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja mārketinga speciāliste Linda Finka. Tam piekrīt arī Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) tūrisma tirgus speciāliste Inguna Žīgure.

Šādi secinājumi radušies pēc Viļņā notiekošās tūrisma izstādes Adventur 2015.

“Lietuvas tūristiem Latvija nav sveša. Viļņas apkārtnē dzīvojošie stāstīja, ka, izvēlējušies doties uz Rīgu, viņi mēdz iepazīties arī ar citām pilsētām un tūrisma objektiem, kuri atrodas pa ceļam. Šogad, liekas, viņi īpaši novērtē Kurzemes pusi,” stāsta L. Finka.

Kaimiņi Latvijas stendā interesējās par atpūtas iespējām ģimenēm ar bērniem, mūsu skaistajām pludmalēm un nakšņošanu viesnīcās un kempingos, jaunākajiem tūrisma apskates objektiem un aktīvās atpūtas piedāvājumu.

Lielāku uzmanību nekā citus gadus izpelnījās velotūrisms un velotūrisma maršruti, bija plašāka interese arī par izglītojošām ekskursijām skolēniem.

Izstāde Adventur, kuru apmeklēja arī Latvijas vēstnieks Lietuvā Mārtiņš Virsis, notika no 23. līdz 25. janvārim. Nacionālajā stendā strādāja pārstāvji no Rīgas tūrisma attīstības biroja, Jūrmalas pilsētas domes, Siguldas novada domes, Latvijas kempingu asociācijas, Kurzemes, Zemgales un Latgales tūrisma asociācijām, Ķekavas novada pašvaldības Tūrisma koordinācijas centra, Rojas tūrisma biedrības, Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas, SIA Dzintaru koncertzāle un SIA Laimtūre.

0 Komentāru