Liepājas Universitātē tiek pie nanotehnoloģiju aparatūras

Komentāri
Liepājas Universitātē tiek pie nanotehnoloģiju aparatūras
Foto: LETA

Šā gada jūnijā Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātē tiek uzstādīta jauna laboratorijas aparatūra nanotehnoloģijā – skanējošais tuneļmikroskops, kas ir vislielākās izšķirtspējas instruments, ar kuru var redzēt atsevišķus atomus.

Liepājas Universitātes pasniedzējs, inženierzinātņu doktors Armands Grickus apgalvo: “Sākot lietot skanējošo tuneļmikroskopu Liepājas Universitāte izvirzās jaunā ērā pētniecības jomā.”

Dabas un inženierzinātņu fakultāte lepojas ar vairākiem jauniem ieguvumiem – gan fizikas mācību laboratorijas aprīkojumu, gan ķīmijas laboratorijas iekārtu, kura jūlijā tiks uzstādīta fakultātes telpās. Armands Grickus paskaidro: “Līdz ar jaunā fizikas laboratorijas aprīkojuma uzstādīšanu ir nosegts viss fizikas kurss, kas ļauj ieviest problēmorientētas mācību metodes, kādas tiek realizētas galvenokārt ārzemēs. Pieredzi esam smēlušies no Darmštates Tehniskās Universitātes mehatronikas programmas, kas adaptēta mūsu likumdošanai.”

Dabas un inženierzinātņu fakultāte Liepājas Universitātē ir izveidota samērā nesen, bet savu nosaukumu ieguvusi tikai pagājušajā vasarā. Līdz tam Liepājā nekur nesagatavoja šāda līmeņa tehniskos speciālistus uzņēmumiem, bija kursi, bet ar to ir par maz. Kā uzsver zinātņu doktors Armands Grickus: “Industriālajā parkā Kapsēdes ielā Liepājā ir vismaz 33 uzņēmumi ar ārzemju kapitālu un visiem vajag zinošus speciālistus.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl