1 komentārs
Liepājas slimnīca atsakās sniegt atbildi uz jautājumu, kurš vainīgs Ojāra Pinstera pazušanā
Ilustratīvs foto: LETA

Liepājas reģionālās slimnīcas vadība atteikusies sīkāk komentēt to, vai slimnīcas personāls ir rīkojies pareizi, ar epilepsiju slimo Ojāru Pinsteru palaižot uz autobusu vienu pašu, nesagaidot tuvinieku ierašanos.

Kā jau ziņojām iepriekš, pēc tam, kad vīrietis pameta slimnīcu, viņš pazuda. Pēc vairākām dienām tika atrastas viņa mirstīgās atliekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr bojā gājušā tuviniekiem ir daudz neatbildētu jautājumu par to, vai slimnīcas personāls rīkojās saskaņā ar labāko sirdsapziņu un atbildības sajūtu, palaižot slimnieku mājās vienu pašu, kā arī par to, vai policija pazudušā vīrieša meklēšanu uzsākusi pietiekami ātri.

Tādēļ portāls Skaties.lv uzdeva šādus jautājumus Liepājas reģionālajai slimnīcai:

Kādu rīcību paredz Liepājas slimnīcas noteikumi gadījumos, kad no slimnīcas tiek izrakstīti pacienti – vai ir jāsagaida tuvinieki, kas varētu šo cilvēku pavadīt uz mājām, ja viņu veselības stāvoklis nav spīdošs? Kā arī – kāda ir kārtība paredzēta O. Pinstera gadījumā. Proti, ja pastāv draudi, ka slimniekam var atkārtoties epilepsijas lēkme?

Kas ir atbildīgs par to, lai noteiktu, ka pacienta veselības stāvoklis ir atbilstošs, lai viņus varētu “palaist” mājās un izrakstīt no slimnīcas vienus pašus? Vai tas ir ārsts, medmāsa, reģistratūras darbinieks vai kāds cits?

Liepājas reģionālā slimnīca atteicās no komentāriem, sakot, ka iepriekš jau ir izklāstījusi situāciju.

Proti, te iepriekš sniegtā slimnīcas pārstāvju atbilde medijiem:

“Ojārs Pinsters 6. decembrī plkst. 7.34 ar neatliekamās medicīniskās palīdzibas brigādi tika atvests uz Liepājas Reģionālās slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) nodaļu pēc epilepsijas lēkmes mājās. Pacientam NMP nodaļā tika veikti vispusīgi izmeklējumi, ieskaitot galvas smadzeņu datortomogrāfiju. Pacientu konsultēja gan dežurējošais ārsts – internists, gan neirologs. Pēc saņemtās terapijas pacients jutās labi un izteica vēlmi doties mājas, jo pacienta stacionēšana nebija nepieciešama.

Tā kā pacientam nebija līdzi mobilā telefona, neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas personāls nodrošināja viņam iespēju no dienesta telefona piezvanīt gan sievai, gan meitai. Diemžēl ne sieva, ne meita uz viņa telefona zvaniem neatbildēja un pacients pieņēma lēmumu doties uz mājām ar satiksmes autobusu.”

Liepājā pazudušā vīrieša nāvē tuvinieki vaino policijas un mediķu nolaidību

Iespējams, tieši slimnīcas un policijas atsevišķas pieļautās kļūdas vai vienaldzība, visas kopā ņemot, rezultējušās 68 gadus vecā, ar epilepsiju slimā kunga Ojāra Pinstera bojā ejā, uzskata viņa tuvinieki.

”Katra viena pieļauta vienaldzība un kļūda, iespējams, nebija nāvējoša šim cilvēkam. Taču visas kopā tās ir letālas. Tā ir vēl viena maza Zolitūde,” tā bojā gājušā vīrieša meitas draudzene Maija Kalniņa, kas arī aktīvi iesaistījās vīrieša meklēšanā, pauda reģionālajam medijam irliepaja.lv.

Šis nav pirmais gadījums, kad pēc kāda laika mirušu atrod no slimnīcas izrakstītu cilvēku. Pirms diviem gadiem Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā tika atrasts fotogrāfs Valdis Lavrinovičs.

TOP komentāri

  • tā
    0 0 0

    Vismaz liepājas slimnicaa ir tā es tur esmu pietiekami daudz reizes bijusi. Parasti atrodas kads vecs cilvēks kam problēmas tikt majās. dažreiz nākas aizdot pāris centus abusam vai iedot pazvanīt jo personāls uzzinot situāciju pat nepiedavaa telefonu no ka piezvanīt. Un gaida kad situāciju atrisinās paši palātā esošie pAcienti.daudzreiz esmu vedusi sirmgalvjus mājās ar savu auto jo redzot situācijas bezzizeju tiem kam nav rDinieku nav telefona un maka pēc smagam traumaam līdzi, viņiem tas iespējamd bija pat dzīvības jautajums

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl