Liepājas ostā vēja ātrums sasniedzis 31 metru sekundē; Rīgā ceļas ūdens līmenis

0 Komentāru
Liepājas ostā vēja ātrums sasniedzis 31 metru sekundē; Rīgā ceļas ūdens līmenis
Ilustratīvs foto: EPA/LETA

Latvijā plosoties vētrai Fēlikss, līdz šim spēcīgākās vēja brāzmas – ar ātrumu 31 metri sekundē – reģistrētas Liepājas ostā. Tikmēr Rīgā ūdens līmenis kāpis par vienu metru, ziņo Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Spēcīgas vēja brāzmas aizvadītajā naktī un svētdienas rītā novērotas arī Rucavā, kur vēja brāzmas sasniegušas 27 m/s, Ventspilī – 26 m/s, Liepājas pilsētā – 25 m/s. Ap plkst. 7.20. vējš brāzmās pastiprinājies arī Kolkā līdz 22 m/s un Daugavgrīvā ap plkst. 7.40. vējš brāzmās sasniedzis 18 m/s.

Tikmēr Rīgā kopš vētras Fēlikss sākšanās ūdens līmenis ir cēlies par vienu metru. Pie Andrejostas ūdens līmenis palielinājies par 108 centimetriem, bet Daugavgrīvā – par 115 cetimetriem. Nopietnu plūdu draudu patlaban nav, informē LVĢMC pārstāvji.

Vētra Fēlikss lika par sevi manīt jau sestdienas vakarā, taču spēkā tā pieņēmās nakts otrajā pusē.

11.janvāra rītā un dienā ciklona dienvidu mala turpinās virzīties pār Latvijas teritorijai, turpinot nest spēcīgu, brāzmainu vēju.

Prognoze!

Dienas pirmajā pusē ciklons turpinās virzīties uz ziemeļaustrumiem, līdz ar to līča piekrastē gaidāmas vēja brāzmu pastiprināšanās līdz 17-22 m/s, bet jūras piekrastē vējš saglabāsies brāzmās līdz 27 m/s.

0 Komentāru