Latvijas pašvaldības pretojas gaidāmajai novadu apvienošanai

1 komentārs

Latvijas novadu skaita samazināšanas plāns varētu izsaukt pašvaldību iebildumus. Piemēram, salīdzinoši nelielo Mērsraga un Rojas pašvaldību vadītāji neatbalsta savu novadu apvienošanu ar citiem, kā to piedāvā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Mērsraga domes vadītājs Lauris Karlsons akcentē, ka novadu apvienošanai nebūtu ekonomisko ieguvumu. Tas, viņaprāt, tikai samazinātu cilvēku tiesības lemt par savu zemi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vienīgais, kas mainās – faktiski iedzīvotājiem tiek atņemta iespēja lemt par savu zemi. Tas ir pretrunā ar demokrātiju, tas ir pretrunā ar valsts attīstību. Nekādi ekonomiskie ieguvumi to nespēj atsvērt, turklāt šajā gadījumā to pat nav,” pauda L. Karlsons. Viņš akcentēja, ka “saražotā vērtība uz vienu iedzīvotāju Mērsragā ir lielākā visā apkārtnē. “Tad pasakiet, lūdzu, man – kam mums ir jāpievieno Mērsrags, lai mums būtu labāk?” vaicāja L. Karlsons.

Ieguvumus no pašvaldību apvienošanas nesaskata arī Rojas novada priekšsēdētāja Eva Kārkliņa. Viens no piedāvātajiem variantiem paredz divas reizes samazināt novadu skaitu, atstājot 49 novadus, kā arī saglabāt deviņas republikas nozīmes pilsētas. Otrs variants paredz izveidot 29 sadarbības teritorijas ap nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem.

Foto:

 

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Vispirms analīze par iepriekšējo reformu-kas nepareizi, kādēļ,kas par to atbildīgs,kā atbild,un bez kaut kādām politiskām atbildībām, jo, piemēram,pārdevējam, ārstam,skolotājam par kļūdām nav politiskas atbildības,atbild ar savu karjeru un maku, un tad pamatoti pierādīt reformu nepieciešamību, Tagad viss atkal izskatās pēc ierēdņu darbošanas imitācijas, kas valstij var dārgi maksāt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl