Latvijas mākslas porcelāna izstāde Ventspilī

Komentāri

Gada garumā pa Latvijas pilsētām ceļo Latvijas mākslas porcelāna izstāde. Šobrīd izstāde priecē mākslas cienītājus Ventspils muzeja Livonijas ordeņa izstāžu zālē, kur atklāta unikāla porcelāna izstāde no kolekcionāra Pētera Avena krājumiem. Tajā apskatāmi mākslas darbi nacionālā romantisma stilā, kas radīti laika posmā no 1925. līdz 1940. gadam.

Mākslas porcelāns Latvijā dzima un attīstījās  19. gs. sākumā. Mākslas darbi guva atzinību dažādās starptautiskās izstādēs, izceļoties ar smalkajiem apgleznojumiem. Izstādē apskatāma vien daļa kolekcijā esošo eksponātu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pētera Avena kolekcijas kuratore uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem jābūt pazīstamiem ar to kultūras daļu, kas viņiem ir. Izstāde iepazīstina sabiedrību ar rūpīgi krāto Latvijas porcelāna privāto kolekciju. Lai gan Latvijā ir senas porcelāna tradīcijas, dažiem tā bija pirmā iepazīšanās ar to. Mākslas darbu krāšņums un vēriens saviļņoja skatītājus, neatstājot vienaldzīgus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl