Latvija – zeme ar 10 tūkstošiem stārķu

Komentāri

Latviju var saukt par balto stārķu lielzemi, atzīst Māra Janaus, baltā stārķa monitoringa vadītāja. Latvijā mīt aptuveni desmit tūkstoši balto stārķu.

Balto stārķu speciāliste atzīst, ka šie putni ik gadu cenšas atgriezties tajā pašā vietā, ja iepriekš ligzdošana ir bijusi veiksmīga. Turklāt pārsvarā baltie stārķi grib atgriezties tajās vietās, kur tie izšķīlušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārsvarā, ja cilvēki nav palīdzējuši stārķiem ar ligzdu vīšanu, tie labprāt tās veido uz elektrības stabiem. Tiesa gan, ja cilvēks nav palīdzējis izveidot pamatni, uz staba veidotā ligzda var nebūt stabila.

Lai arī latviešu paruna vēsta, ka stārķi mājai nes svētību, gadās arī tādi cilvēki, kas uzskata, ka šo putnu mūsu zemē ir par daudz un ierosina tos pat izšaut, stāsta M. Jaunaus. Tiesa, liela daļa cilvēku stārķus ļoti mīl.

Balto stārķu ekspertes teikto par šiem putniem skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl