Latvijā turpinās interneta veikalu iepirkšanās bums, bet pastā rindas tikai aug

0 Komentāru
Latvijā turpinās interneta veikalu iepirkšanās bums, bet pastā rindas tikai aug
Foto: LETA

Aptaujas liecina, ka ir dubultojies to cilvēku skaits, kuri kā lielāko iepirkšanās internetā priekšrocību nosauc iespēju iegādāties preces ārzemēs par zemāku cenu nekā Latvijā. Šīs pārmaiņas visvairāk izjūt pasta nodaļas un to klienti – rindas pastā ir krietni vien palielinājušās.

Tagad, lai nosūtītu vēstuli vai saņemtu pensiju, pastā bieži vien rindā jāgaida pusstundu un vairāk. Latvijas pasts situāciju mēģina risināt, palielinot darbinieku slodzi.

Rēzeknes 1. pasta nodaļā, kas ir arī pilsētas centrālā pasta nodaļa, ik dienu tiek apkalpoti 350 līdz 450 klienti un rindā vienlaicīgi gaida pat 15 cilvēki. Lai gan Latvijas pasta pakalpojumu klāsts ir ļoti daudzveidīgs, šobrīd lielākoties rindā gaida cilvēki ar aicinājumiem saņemt savus sūtījumus, kas vairumam nāk no interneta veikaliem.

Aizvadītājā gadā, modernizējot pasta nodaļu, tajā tika ieviesta Qminder sistēma, kas ļauj paņemt kārtas numuru, izmantojot mobilo aplikāciju viedtālrunī vai planšetdatorā. Šādi iespējams sekot līdzi arī rindas kustībai attālināti. Taču diemžēl reti kurš klients to izmanto.

Lai gan reālāks risinājums, kā samazināt rindas pastā, būtu palielināt darbinieku skaitu klientu apkalpošanai, šobrīd tas netiek paredzēts – tam nepieciešami papildu līdzekļi. Turklāt aizvadītājā gadā atklātajā modernizētajā pasta nodaļā būtu teju neiespējami izvietot papildus darba galdus. Līdz ar to daudziem arī turpmāk būs jāsamierinās ar to, ka pastā būs jāstāv vismaz pusstunda, lai sagaidītu savu kārtu.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 Komentāru