Latvijā bīstami pieaudzis vidējais ģimenes ārstu vecums

Komentāri

Pieaug ģimenes ārstu vidējais vecums – gandrīz puse mediķu ir vecāki par 50 gadiem, turklāt jaunie ārsti nevēlas doties strādāt laukos.

Patlaban 40% Latvijā ārstu ir vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Māra Āboliņa, Nacionālā veselības dienesta pārstāve:

Latgales ģimenes ārstu vidējais vecums šobrīd ir 56 gadi. Tas ir aptuveni tāpat, kā tas ir citos reģionos. Protams, Rīgā šis vecums ir mazāks, bet Vidzemē ir salīdzinoši paši vecākie ģimenes ārsti, un tur vidējais ģimenes ārsta vecums ir 57 gadi.

Lai lauki nepaliktu bez ģimenes ārstiem, šobrīd ieviesta motivācijas programma ģimenes ārstiem, kuri strādā reģionos.

Viena no ārstēm, kas nolēmusi strādāt laukos, nevis pilsētā, ir Olga Golube. Patlaban viņa jau vairāk nekā trīs gadus strādā savā ģimenes ārstes izveidotajā praksē Dagdas novadā. Jaunā ārste pēc medicīnas studijām ar ģimeni dzīvoja Salaspilī, tomēr uzzinot, ka Dagdas novadā ir iespēja izveidot prakses vietu, kopā ar ģimeni viņa pārcēlās uz Latgali. Šādu lēmumu pieņemt bija vieglāk tādēļ, jo gan Olga, gan viņas vīrs nāk no Dagdas novada.

Olga Golube, ģimenes ārste:

Man gribējās savu ģimenes ārsta karjeru sākt tieši lauku reģionā, jo te var vairāk pilnveidoties. Man gribējās sākt tieši lauku reģionā.

Dagdas novadā kopējais pacientu skaits ir vairāk nekā divi tūkstoši, un Olgas pacienti ar savu jauno ģimenes ārsti ir apmierināti.

Lai gan Olga, izveidojot savu ģimenes ārsta praksi laukos, ir pozitīvs piemērs, tādu jauno ārstu nav daudz. Pēdējo septiņu gadu laikā Latgales reģionā darbu uzsākuši vien 10 jauni ģimenes ārsti, un ar to ir par maz.

Tomēr jaunie ģimenes ārsti uzskata, ka nevar vainot vien mediķus, ka viņi nevēlas doties strādāt ārpus Rīgas, jo, dodoties strādāt uz lauku reģionu, ir nepieciešama motivācija.

Skaties video!

Lasi vēl