Komentāri

Aglona bez katoļticīgo svētkiem augsutā nav iedomājama, un šos svētkus Āfrikas cūku mēra dēļ atcelt nedrīkst, ir pārliecināti LNT Ziņu aptaujātie vietējie iedzīvotāji, kā arī pašvaldības vadība.

Aglonā katoļticīgo svētku laikā vienuviet pulcējoties vairākiem desmitiem tūkstošu cilvēku, palielinās Āfrikas cūku mēra izplatības riski, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izņemot informācijas dalīšanu un informācijas plūsmas kontroli, citi ierobežojoši pasākumi Aglonā gaidāmo svētku laikā nav gaidāmi. Cūkām nāvējošo infekciju var pārnēsāt teju jebkas – automašīnas riepa vai kurpes. Līdz šim Aglonas novadā tika konstatēts viens Āfrikas cūku mēra gadījums, kad ar to inficējusies kāda mežacūka.

Ekrānšaviņš

Ekrānšaviņš

LNT Ziņu sastaptā iedzīvotāja:Tas [atcelt svētkus Aglonā – red.] nav iespējams. Varbūt tad, ja būtu cilvēku mēris, bet cūku dēļ… Cūkas laik likvidē, bet lai cilvēki gatavojas šiem svētkiem. Visi brauks, arī ārzemnieki…

 

Citi sastaptie iedzīvotāji norādījuši – cūkas viņiem esot bijušas, taču bailēs no mēra, tās tika nokautas un tagad to saimnieki “ēd kotletītes”.

”Skaties.lv” jau vēstīja, Dienvidlatgalē, kur lielā daļā pagastu noteikta karantīna saistībā ar Āfrikas cūku mēri, iedzīvotāji nereti neizprot biodrošības pasākumu nozīmi, dažkārt cūkas tiek slēptas, bet inficētā gaļa – pārvadāta, šādu situāciju reģionā novēroja LNT Ziņu žurnālists Aleksis Zoldners.

Lasi vēl