Latgalē vairāku gadu garumā apzagtas 40 baznīcas

Komentāri

Vairāku gadu laikā vismaz 40 zādzībās no dažādu konfesiju dievnamiem tika nozagti vairāk par 140 reliģiska kulta priekšmetiem.

Nozagtos priekšmetus zagļi sūtīja tālāk uz nelegālo tirgu Eiropā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Balvu tiesa piektdien, 12. decembrī, turpinās skatīt krimināllietu par zādzībām no lūgšanu namiem Latgalē.

Krimināllietā apsūdzētas četras personas – bandas līderis, kurš ir Lietuvas pilsonis, un vēl trīs Latvijas pilsoņi. Šīm personām var draudēt cietums no diviem līdz desmit gadiem.

Izmeklēšanas laikā aptaujāti vairāk nekā 100 liecinieki, kā arī pārbaudītas vairāk nekā 60 personas, kuras varēja būt saistītas ar zādzībām. Tāpat arī veikta virkne citu izmeklēšanas darbību, kas palīdzēja nonākt uz pēdām galvenajai aizdomās turamajai personai – Lietuvas pilsonim. Viņš šobrīd atrodas apcietinājumā.

No kopumā 141 nozagtā priekšmeta atrasti vien desmit sakrālie priekšmetu.

Nozagtie sakrālie priekšmeti ir neatsverams zaudējums Latvijas kultūrvēsturiskajam mantojumam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl