Latgalē dažu gadu laikā slēdz 20 skolas; daļa ēku stāv tukšas

Komentāri

Daļu Latgalē slēgto skolu ēku vietējās pašvaldības uztur pie dzīvības, izveidojot tur novadpētniecības istabas, nelielus muzejus, brīvā laika pavadīšanas centrus vai sociālās iestādes. Tomēr ir tādas, kuru sienās valda klusums, jo ēkas vairs netiek izmantotas.

Kārsavas novada pašvaldības vadītāja Ināra Silicka lēš, ka esošo resursu lietderīga izmantošana ir aktuāls jautājums, tomēr ne vienmēr ir finansiālās iespējas nodomus realizēt. Šajā mācību gada savas durvis skolēniem vairs neatvērs vēl divās Latgales reģiona mācību iestādēs – Viļakas novada Kupravas un Mežvidu pamatskolas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Malnavas pagasta pārvaldes vadītāja Irēna Kiaupuže:
No sākuma, kad sanāca Kārsavas novada jaunievēlētie deputāti, lēmums bija mums labvēlīgs, bet apstākļi krasi pamainījās un vienā no ārkārtas domes sēdēm tika nolemts, ka Kārsavas novada divas skolas – mūsējo Vītolu pamatskolu un Mežvidu pamatskolu – slēdz.

Pēc gada tika slēgta arī Aizgāršas pamatskola, tiesa gan, šobrīd tā ir vienīgā ēka, kura daļēji tiek apsaimniekota. Skolas ēdnīcu joprojām izmanto ēdiena gatavošanai bērniem no blakusesošā bērnudārza. Savukārt ziemā vietējie jaunieši izmanto ēku dažādu pasākumu organizēšanai, bet skolas ģērbtuvē jau trīs gadus funkcionē veikals.

Malnavas pagasta vadītāja Irēna stāsta, ka divus gadus ēku no pašvaldības iznomāja kāda mednieku biedrība, tomēr pēdējos gados tā stāv tukša, kaut arī interese par to nav zudusi. Savukārt, Mežvidu pamatskolas ēkai jauno saimnieku atrast ir ļoti grūti, neņemot vērā to, ka nodomi atvērt šeit ražošanu ir bijuši.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl