2 komentāri
Lai iztīrītu Ogres upes gultni, nepieciešami divi miljoni eiro
Foto: Jānis Zariņš, TV3 Ziņas

Tā kā paredzams, ka nedēļas nogalē atkal kļūs siltāks, plūdu draudi Ogrē kļūst arvien nopietnāki, portālam Skaties.lv atzina Ogres novada pašvaldības pārstāve Baiba Trumekalne. Situāciju Ogrē varētu atrisināt upes gultnes tīrīšana, taču tā izmaksā dārgi un to varēs veikt vien vasarā.

Plūdu draudus Ogres lejtecē palielina smilšu sanesumi, kas izveidojušies upes gultnē. Upes dibena tīrīšana izmaksātu aptuveni divus miljonus eiro, sacīja B. Trumkalne. Svarīgi būtu iztīrīt smilšu sanesumus vietā, kur Ogres upe ietek Daugavā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim pērnā gada vasarā, Ogrē tika veikti upes gultnes padziļināšanas darbi mazdārziņu rajonā. Tiesa gan, tas nav palīdzējis Ogrei veiksmīgi pārciest oktobra lietavas – jau ziņojām, ka Ogre vairākas dienas atradās pārplūdušo ūdeņu varā.

Plūdu draudi Ogrē šajā nedēļas nogalē palielināsies, ja siltos laikapstākļus papildinās arī nokrišņi sniega vai ledus veidā.

Ūdens līmenis Ogres lejtecē turpina palielināties

Šorīt ūdens līmenis Ogres upē pie pilsētas centra turpina palielināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi.

Šorīt plkst. 6 ūdenslīmenis pakāpās līdz 276 centimetriem virs Ogres novērojuma stacijas nulles līmeņa. Kopš vakardienas pēcpusdienas tas pakāpies par septiņiem centimetriem, jo vakar plkst. 18 tas bija pakāpies līdz 269 centimetriem.

Tomēr joprojām ūdens līmenis ir virs palieņu applūšanas līmeņa, kas ir 200 centimetri.

Oktobra plūdu zaudējumi Ogrē – teju viens miljons eiro

Ogres novada pašvaldības zaudējumi pēdējos plūdos, kas tika piedzīvoti šā gada oktobrī, tiek lēsti 882 810 eiro apmērā.

Plūdu laikā cietuši pašvaldības īpašumā esošie infrastruktūras objekti – ielas, ceļi, caurtekas, grāvji, dambis, applūduši vismaz 120 īpašumi, no kuriem apmēram 50 ir dzīvojamās mājas.

TOP komentāri

 • Es
  0 0 0

  Es

  es tik nesaprotu kur problēma ar traktoriem izrakt kārtīgas bedres pie izteces ... jo, kad Daugavā nolaiž ūdeni tur var mierīgi pastaigāties un nebūtu problēmas pāris ekskavatorus ielaist iekšā lai kārtīgi sarok ... + nemaksātu tas 2 miljoni
 • Aigars-upes.lv
  0 0 0

  Aigars-upes.lv

  Naudiņas pietrūkst?!
  Kurš ir lielākais budžeta pildītājs un viskautkā sponsors?;
  no kurienes radušies tie briesmīgie saneši (visās upēs starp citu) ?
  Atbilde viena - LVM - izcirstie meži aizsargjoslās, saārdītā zemsedze, forvarderu samīcītie grāvji un meliorācijas sistēmas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl