Komentāri

Otrdien Engures novada Ragaciemā mierīgo ikdienas dzīvi pārtrauca vairāku policijas ekipāžu klātbūtne – tur, klātesot kārtībsargiem, Rīgas Zooloģiskā dārza ekspertiem  un Dabas aizsardzības pārvaldei, no ziemas guļas pamodināts privātīpašumā turēts lācis un pārvietots uz zoodārzu. Zvēra aizvešanu smagi pārdzīvo tā saimnieks, bet eksperti uzsver – tā bija labāk kā dzīvniekam, tā arī sabiedrībai.

Lāča mājvieta Ragaciemā šorīt bija pasludināta par bīstamu zonu – kamēr ķepaini midzināja un gatavoja pārvešanai, neviens nepiederošais nedrīkst zvēram tuvoties. Klāt netiek laists arī lāča saimnieks – bijušais zemessargs, boksa un svarcelšanas treneris Aivars Ritenieks jau vairākas stundas nervozi gaida, pat piedzīvojot nervu sabrukumu.

Lācis nebrīvē pavadījis 21 gadu. Bargais ir kādas cirka lācenes bērns, un cirks tolaik esot pieņēmis lēmumu dzīvnieku savā īpašumā nepaturēt. Tā zvērs nonācis bijušā zemessarga un svarcelšanas trenera Aivara Ritenieka īpašumā. Tā kā banka tagad ir atsavinājusi A. Riteniekam māju, bez mitekļa palicis arī lācis.

Pēdējos gados vietējie Ragaciema iedzīvotāji esot sūdzējušies, ka, viņuprāt, lācis apdraud viņu dzīvības. Tā kā lāča saimnieks nav izpildījis noteiktās prasības – izveidojis papildu nožogojumu – lāci lemts pārvietot.

Ilze Vēbere, TV3 Ziņas:

Notikuma vietā ieradusies Valsts policija, Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāvji, un drīzumā plāno ierasties arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki. Pašlaik teritorija ir norobežota.

Lāča pārvietošanas operāciju apgrūtina tas, ka teritorija ir aizaugusi un ir jānodrošina speciālās tehnikas piekļuve pie zvēra. Situāciju apgrūtina arī tas, ka lācim šo gadu laikā nav veiktas veterinārās pārbaudes, tādēļ neesot skaidrs, kāds ir ķepaiņa veselības stāvoklis.

Lācis jāpārvieto tieši tagad, jo patlaban ir ziemas guļas laiks – lāča pārvietošana šajā periodā ir vieglāk paveicama nekā aktīvajā gada posmā.

Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Foto: Ilze Vēbere, TV3 Ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl