Kūlas ugunsgrēku skaits šogad pārspējis visus rekordus

Komentāri

Kūlas ugunsgrēku skaits šogad pārspējis visus iepriekšējo gadu rekordus, turklāt šogad sausā zāle ar vērienu dedzināta vēl oktobra beigās, kad konstatēti simts šādi ugunsgrēki.

Kopumā Latvijā pērnās un šā gada sausās zāles ugunsgrēku dēļ izdegusi teritorija, kas pielīdzināma visam Mazsalacas pagastam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ugunsdzēsēji dzēsuši kūlas ugunsgrēkus vairāk nekā 4000 reižu. Tas ir divreiz vairāk nekā pērn.

Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve:

Tā dedzināšana būtībā bija visā Latvijā, varbūt vairāk Vidzemes un Latgales pusē. Tāpat bija arī pavasara kūlas laikam raksturīgas platības – piemēram, lielākā degšanas platība bija Zilupes novadā, kur sausā zāle dega 10 hektāru platībā.

Visvairāk ugunsgrēku šogad glābēji dzēsuši Daugavpilī un tās novadā.

Kopumā šogad degusi gandrīz 7000 hektāru liela teritorija, kas ir trīs reizes vairāk nekā pērn. Salīdzinājumam – tikpat liela ir, piemēram, Mazsalacas pagasta platība.

Sausās zāles ugunsgrēku dēļ liesmas aprijušas arī 88 ēkas. Turklāt šogad reģistrēts arī rekordliels meža ugunsgrēku skaits.

Latvijas mežos fiksēti teju 700 meža ugunsgrēki un kopējā uguns skartā teritorija ir gandrīz 600 ha. Turklāt daļa no mežu ugunsgrēkiem saistīta ar pastiprinātām militārām mācībām Ukrainas notikumu kontekstā. Piemēram, oktobrī Ādažu militārajā poligonā izcēlušies seši ugunsgrēki un uguns skārusi aptuveni 6 hektāru lielu teritoriju.

Plašāk par šo tematu – skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl