Kritiska situācija ir Latgales piensaimniekiem

Komentāri

Pēdējā gada laikā piena lauksaimniekus satrauc nozares turpmākā attīstība. Krievijas embargo, piena kvotu atcelšana ir tieši ietekmējusi piena iepirkuma cenu. Saņemot vidēji 21 eiro centu/l Latgales piensaimnieki produkciju pārdod zem pašizmaksas. Fermeri lūdz risinājumu no zemkopības ministrijas, bet ministrs vien nosaka- tas ir tirgus, ko regulē ekonomiskie procesi. Turklāt būtisks faktors lauksaimniecības nozarē ir arī izglītoti speciālisti.

Darba vizītē Latgalē zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar satrauktiem lauksaimniekiem un reģionu uzņēmējiem, lai pārrunātu situāciju piena tirgū. Notikumi pēdējā gada laikā ir būtiski ietekmējuši nozares attīstību- Krievijas embargo, kad tiek pārtraukts aptuveni puse saražotā piena eksports, kā arī piena kvotu atcelšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl