Krāslavas mērs tagad noliedz, ka separātistu atbalstītāji aģitējuši pilsētā

Komentāri

Iepriekš medijos izskanējusī informācija saistībā ar prokrieviski noskaņotu aktīvistu darbībām Krāslavā, proti, aģitācijas materiālu dalīšanu un aktivitātēm skolā, nav patiesība, trešdien, 19. novembrī, paziņoja Krāslavas mērs Gunārs Upenieks.

Iepriekš intervijā laikrakstam Diena viņš sacīja, ka pierobežā aktivizējušies prokrieviski noskaņoti aktīvisti. G. Upenieks uzskata, ka Latgalē tiek gatavota augsne pārmaiņām, taču valstsvīri reģionā notiekošajām iespējamo Krievijas algotņu ideoloģiskajām aktivitātēm nepievēršot pienācīgu uzmanību. Pēc Krāslavas mēra stāstītā, aktīvisti dodas pie cilvēkiem uz mājām, dala bukletus, klāstot par iespējām, kādas pavērtos, ja Latgale tiktu pievienota Krievijai.

G. Upenieks arī pauda neizpratni, kādēļ septembra vidū notikusī intervija tika publicēta Lāčplēša dienā.

Savukārt raksta autore un Dienas galvenais redaktors uzskata, ka Krāslavas pašvaldības vadītājs tagad atsakās no saviem vārdiem.

Tajā pašā laikā, G. Upenieks norāda, ka, atrodoties pierobežā, viņš vēlētos redzēt vairāk kārtības sargu, vai vismaz saglabāt to skaitu esošajā apjomā. Tas saistīts ar kriminālajām aktivitātēm.

Lasi vēl