Kontrolētā dedzināšana Gaujas Nacionālajā parkā vietējos iedzīvotājos rada neizpratni

Komentāri

Kontrolētā meža dedzināšana Gaujas Nacionālajā parkā (GNP), kas esot pamatota zinātniski, vietējos iedzīvotājos radījusi neizpratni. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) atzinusi neprofesionalitāti sabiedrības informēšanā, tāpēc trešdien rīkos pirmo diskusiju ar iedzīvotājiem.

Eksperti norāda – dedzinot mežu, tiktu radīta daudzveidīgāka vide – mirusi un degusi koksne kļūtu par mājvietu daudzām kukaiņu sugām, kas savukārt kā barība pievilinātu putnus. Tā tas dabā noticis gadu tūkstošiem, kad notikuši ugunsgrēki mežos, tā dodot iespēju bagātināt vidi. Dedzināšanu plānots veikt divos 1,5 un 1,3 hektāru laukumos, kas izvēlēti kā visvieglāk kontrolējamās teritorijas. Turklāt paši koki nodedzināti netiks.

Tas, vai dedzināšana notiks, atkarīgs gan no iedzīvotāju pretestības, gan no laika apstākļiem, jo nepieciešams vairākas dienas ilgs sausums, kas izkaltē mežu, un arī bezvējš. Iedzīvotāji pret šo ieceri savākuši astoņus simtus parakstu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl