Kokneses novadā piemin represijās cietušos

Komentāri

Ar svinīgu valsts karoga godināšanu, klusuma brīdi un Māras Zālītes dzejas rindām pie piemiņas akmens Bebru pamatskolas pagalmā iesākās izsūtījumā cietušo Kokneses, Bebru un Iršu pagasta iedzīvotāju atceres pasākums. Tieši pirms 66 gadiem Māras dienā tika atšķirta viena no drūmākajām Latvijas vēstures lappusēm, akcentē Antoņina Midega, kura bija to vairāku tūkstošu latviešu vidū, kas 1949. gadā tika izsūtīti uz Sibīriju.

Kokneses novada iedzīvotāji 1949. gadu atminas skumjām, sāpēm un bailēm vītu. Lai arī Astrīda Grantiņa visu dzīvi pavadījusi Latvijā, arī viņai ir savs atmiņu stāsts par bērnībā piedzīvoto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl