Komentāri

Godinot divu latviešu dzejas dižgaru 150 gadu jubileju, šis gads Latvijā pasludināts par Raiņa un Aspazijas gadu. Īpaši daudz tematisko dzejas pasākumu valsts novados notika aizvadītajā nedēļā, jo Rainis ir dzimis tieši 11.septembrī. Dzejnieka piemiņu aizvadītajā sestdienā godināja arī Kokneses novada radošās biedrības Mazā taka dzejnieki, kuri ar dzejas busiņu devās izbraukumā pa visiem trim novada pagastiem.

Koknesē dzīvo daudz radošu cilvēku, un tur mītošie dzejnieki ir apvienojušies biedrībā Mazā taka. Godinot latviešu dzejas dižgara Raiņa 150. jubileju, sestdien, 12. septembrī visi Mazās takas biedri sasēdās busiņā un devās braucienā pa visiem trim novadu pagastiem, katrā no tiem rīkojot pa pieturvietai un lasot savus jaunākos garadarbus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl