Komentāri

Vecpiebalgas novads ir muzejiem bagātākā lauku pašvaldība Latvijā. Kopš 2006. gada šeit darbojas Piebalgas muzeju apvienība ”Orisāre”, kurā apvienojušies četri memoriālie muzeji, katrs no tiem ar savu īpašu auru un stāstiem, atspoguļojot novada bagātīgo kultūrvēstures mantojumu. Viens no ”Orisāres” muzejiem atrodas ”Saulrietu” mājās, piedāvājot iepazīt ievērojamā latviešu literāta Kārļa Skalbes dzīvi un daiļradi.

Kārļa Skalbes memoriālais muzejs ”Saulrieti” iekārtots viņa paša celtajā vasaras mājā, taču turpat netālu atrodas arī rakstnieka dzimtās mājas ”Incēni”. ”Saulrietos” ir īpaša aura, no mājas otrā stāva – augstākās vietas Vecpiebalgā – paveras gleznains skats uz Alaukstu, kur rakstnieks meklējis atpūtu un smēlies iedvesmu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl