Komentāri

Latgalē, kur iedzīvotāju rocība ir mazāka, šajā ziemā nāksies taupīt katru pagali. Šāda situācija radusies, jo šogad malkas cenas kāpušas par 20%-25%, ziņo 900 sekundes.

Latgales iedzīvotāji stāsta, ka iepriekšējā sezonā vienu automašīnas kravu ar malku varēja nopirkt, sākot no 40 eiro, taču šobrīd jau nākas šķirties no vismaz 100 eiro. Taču arī ar šiem krājumiem var nepietikt, ja ziema būs barga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Malkas cenu kāpums daudziem pensijas vecuma iedzīvotājiem šogad liks ekonomēt katru malkas pagali. Aptaujātie Latgales iedzīvotāji stāsta, ka patlaban viņi meklē pēc iespējas lētākos variantus, lai mazinātu kopējās izmaksas.

Rēzekniete Aleftīna:

Es šai ziemai nopirku malku celmu veidā. Šos celmus man saskaldīja radinieks, un man sanāca lētāk. Ja ziemas ir siltākas, tad, ja agrāk es pirku tikai bērza malku. Taču tagad puse ir bērzu un puse – alkšņu malka. Tā sanāk nedaudz lētāk. Protams, ja skaldām paši.

Tikmēr pensionāre Marija stāsta, – lai nenosaltu, viņai nāksies pārcelties pie radiem. Ar pensiju pietiek tikai zālēm, bet siltumam – nē. ”Es Viļānos agrāk dzīvoju, un tur pirka nu tā – automašīnas krava maksāja 100 eiro. Tāda bija cena, un es pirku. Tagad jau veselības nav, atnācu pie dēla dzīvot,” stāsta kundze.

Rēzeknietis Vitālijs:

Ja pasūti atvest gatavu malku, tās ir ļoti maz un cenas – dārgas. Citreiz pat apakšā ir visādas skaidas un birumi. Nav kvalitātes, bet ir dārgāk. Varbūt tas ir benzīna cenu dēļ, un arī vēl tie meži, kuros tagad pārsvarā jau viss izgriezts un malku grūtāk dabūt.

Eksperti stāsta, ka malkas cenu kāpumu ietekmē koksnes eksports, skaidro Latvijas Valsts mežos. Šoziem jārēķinās, ka par malku būs jāmaksā dārgāk. Turklāt viens no faktoriem, kas sadārdzina malku šobrīd, ir augstais pieprasījums.

”Pavasarī droši vien tā malka ir nedaudz lētāka. Kad nāk rudens un ziema, kā jau parasti pie mums, tad jau visi pamostas un tā malkas cena varbūt nedaudz pieaug. Pie mums arī daudz pērk lielie uzņēmumi, kas izmanto malku ražošanai. Tur visu cauru gadu viņiem tā malka ir vajadzīga,” stāsta Latvijas Valsts meži Ziemeļlatgales reģiona klientu apkalpošanas speciālists Jānis Dunda.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl