Jūrmalā ielūzuši trīs pārgalvīgi “bļitkotāji”

1 komentārs

Piektdienas rītā Varkaļu kanālā, kas Jūrmalā savieno Lielupi un Babītes ezeru, bija ielūzis nevis viens, bet trīs zemledus makšķernieki, liecina portāla Skaties.lv rīcībā esošā informācija.

Iepriekš Latvijas mediji ziņoja, ka piektdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki izglāba vienu ”bļitkotāju”, kurš gribējis ķert zivis uz Varkaļu kanāla Jūrmalā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī sākumā mediji ziņoja, ka kanālā ielūzis viens cilvēks, patiesībā nelaime piemeklēja trīs makšķerniekus, taču divi no viņiem pašu spēkiem tika laukā no ūdens un tad centās palīdzēt trešajam. Pēc tam, kad ”bļitkotāji” sapratuši, ka pašu spēkiem izglābt biedru nevarēs, viņi izsauca VUGD, kas nosalušo pārgalvi izvilkuši no ūdens.

Ņemot vērā straumi, kas novērojama Babītes ezera un Lielupes savienojumā, ledus vietām var būt ļoti biezs, bet citviet – ļoti plāns.

Kā noteikt, kur ledus var būt plāns un bīstams?

  • Upju sašaurinājumos veidojas caurtece, palielinās ūdens straumes ātrums, un siltais ūdens upju gultnēs sajaucas ar pārējo ūdeni, paceļoties augšpusē, tāpēc šajā vietā ledus vienmēr ir plānāks.
  • Zem tiltiem ledus vienmēr ir plānāks gaisa cirkulācijas un straujākas ūdenstilpnes straumes dēļ.
  • Dabīgo ūdens svārstību dēļ, kā arī kūstot ledum un sniegam, ledus tiek atrauts no krastiem, tāpēc pie ūdenstilpņu krastiem ledus kārta vienmēr būs plānāka.
  • Pie krastiem, kas apauguši ar niedrēm, ledus vienmēr ir trauslāks un neizturīgāks.
  • Kuģu ceļos ziemas periodā ledus ir neizturīgāks un plānāks, jo kuģošanas laikā tas bieži tiek salauzts.
  • Ledus vienmēr ir plānāks kanalizācijas ūdeņu ieteku vietās to augstākas temperatūras dēļ un strautu ieteku vietās – straujas ūdens kustības dēļ.
  • Ledus ir plānāks ūdenstilpņu vietās ar zemūdens izciļņiem straujas ūdens kustības dēļ.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl