Jelgavas novadā godina latviešu strēlniekus

Komentāri

Šogad aprit 100 gadi, kopš dibināti pirmie latviešu strēlnieku bataljoni, un visā valstī notiek karavīru piemiņai veltīti pasākumi. Jelgavas novada Valgundes pagastā 1. Pasaules Kara laikā aizvadītas vairākas zīmīgas latviešu strēlnieku kaujas. Šobrīd šeit atklāta fotogrāfiju izstāde Strēlnieku bataljoniem 100, kā arī pārgājienu taka 7,2 kilometru garumā, kas ļaus apmeklētājiem iepazīt vēsturiskās cīņu vietas.

Piemiņas pasākums sākās ar atceres brīdi Valgundes Jaunajos kapos pie pirmā Latvijas brīvprātīgā strēlnieka Roberta Pogas tēva – Jāņa Pogas kapa. Pasākumu apmeklēja gan Jelgavas novada vadība un paši valgundieši, gan citu pašvaldību iedzīvotāji. Pēc tam viesi pulcējās Mangaļu mājās, kur kopš 2005. gada iekārtots Ziemassvētku kauju muzejs. Šeit ar Valgundes pagasta pārvaldes atbalstu tika atklāta piemiņas plāksne, veltīta par latviešu strēlnieku bataljonu simtgadei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl