Komentāri

Jauniešu koris BALSIS jau piekto gadu ceļo lejup pa Daugavu, turpinot 2011. gadā sākto koncertsēriju Daugavas balsis, kuras mērķis ir izbraukt visu Daugavas baseinu Latvijas teritorijā, sniedzot bezmaksas koncertus kora mūzikai piemērotākajās vietās abos likteņupes krastos. Šā gada deviņu koncertu sērija sākās Krustpilī un noslēdzās Aizkrauklē, bet pašam korim īpašākais koncerts notika pamestajā dziesmusvētku estrādē Oliņkalna pilskalnā, uz salas netālu no Pļaviņām.

Diriģenta Inta Teterovska vadītajam jauniešu korim Balsis šī būs jau 29. sezona. Un šā gada augusts ir jau piektais pēc kārtas, kad koris pirms sezonas sākuma laivo un plosto lejup pa Daugavu, sniedzot bezmaksas koncertus mūsu likteņupei tuvākajos dievnamos, kultūras namos, skolās un estrādēs. Līdz šā gada vasarai koris jau bija sniedzis 28 koncertus abos Daugavas krastos, bet šovasar koncertēja vēl deviņas reizes, tostarp Likteņdārzā, pie Pļaviņu kultūras centra, kā arī pamestajā un daļēji appludinātajā Oliņkalna estrādē, kurā pēdējoreiz kora mūzika bija skanējusi 1962. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl