Komentāri

Rudens izstāžu sezonu Marka Rorko mākslas centrs uzsāka ar trim tematiski dažādām ekspozīcijam – 4 Starptautiska grafikas simpozija noslēguma izstādi ”Nauda”, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izstāde “Pazudis arhīvā”, ka arī tēlnieka Matiasa Jansona izstādi ”Skulptūras”. Gan laikmetīgā māksla, gan skulptūras Rotko centrā ir ierasts izstāžu formāts, toties grafikas darbu izstāde, tiešām ir liels notikums, ne tikai pilsētas, bet arī visa reģiona mērogā.

Ceļojošai izstrādei ”Pazudis arhīva” Marka Rotko centrs ir kļuvis par pirmo pieturu, tiesa centrā ierīkotā ekspozīcija ir tikai daļa no lielā projekta, kuru kopumā veido 5 izstādes. To kulminācija jau starptautiskā mēroga notiks februāri Rīgā. Izstādes kuratore mākslas zinātniece Andra Silapētere norāda, ka pašlaik Laikmetīgās mākslas centrs ir viena no plašākajām datubāzēm, kur ir informācija par Latvijas laikmetīgās mākslas norisēm kopš pagājuša gadsimta 60 gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl