Izņemti tikai četri tūkstoši vēlētāju apliecību; aktivitāte ļoti zema

0 Komentāru
Izņemti tikai četri tūkstoši vēlētāju apliecību; aktivitāte ļoti zema
Vēlētāju apliecība (Foto: LETA)

Tiem vēlētājiem, kuriem nav pases, bet tikai identifikācijas karte, šī ir pēdējā diena, kad var izņemt vēlētāju apliecību, lai varētu piedalīties vēlēšanās. Līdz šim brīdim izņemti nepilni četri tūkstoši apliecību, kas uzskatāma par mazu aktivitāti.

Aprēķināts, ka Latvijā gandrīz 30 tūkstošiem pilsoņu ir tikai ID kartes.

Tiek lēsts, ka šodien iedzīvotāji varētu izņemt vēl vienu tūkstoti vēlētāju apliecība.

Patiesībā tik maza ID karšu īpašnieku interese jau bija sagaidāma, jo, jau izsniedzot identificikācijas kartes, cilvēki tika brīdināti par to, ka ar tikai ar tām nebūs iespējams vēlēt, sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).

Daudzi no šo karšu saņēmējiem atzinuši, ka viņi nemaz to arī negrasās darīt. Portāls Skaties.lv jau vēstīja par kādu sievieti, kurai pēc vēlētāja apliecības no Rīgas būtu speciāli jādodas uz Tukumu, jo tieši tur viņa saņēmusi savu ID karti. Sieviete pauda viedokli, ka nepieciešamo vēlētāja apliecību valstij būtu vajadzējis nosūtīt katram ID kartes īpašniekam uz mājām pa pastu. Viņa balsot iet negrasās.

Vēlētāju apliecība vizuāli ir līdzīga personas identifikācijas kartei ar pretviltošanas elementiem un tā būs jāatstāj vēlēšanu iecirknī, lai novērstu atkārtotu balsošanu. To izgatavošana izmaksājusi aptuveni piecus tūkstošus eiro.

Apliecības var izņemt vēl tikai šodien PMLP teritoriālajās nodaļās.

0 Komentāru