Komentāri

Pēdējā laikā Latvijā uzdarbojas negodīgi tirgotāji, kas, izmantojot pārliecinošas metodes, liek cilvēkiem nopirkt nevajadzīgas mantas par lielu naudu. Visbiežāk uz šiem trikiem uzķeras lauku iedzīvotāji, noskaidrojis raidījums Bez Tabu.

Runa pārsvarā ir par pārdošanu ārpus tirdzniecības telpām – komersants nāk uz cilvēku mājām vai arī aicina uz prezentāciju, kurā tiek solīti ”zili brīnumi”. ”Faktiski tirgotājs mudina cilvēkus pieņemt nepārdomātus lēmumus un iegādāties ļoti dārgas preces,” stāsta Patērētāju tiesību centra aizsardzības direktore Baiba Vītoliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik bijušas aptuveni 60 sūdzības par šādiem izmanīgiem tirgotājiem, un visbiežāk tiek apkrāpti laucinieki, kurus esot vieglāk pārliecināt, saka PTAC direktore.

Kā krāpniekiem tas izdodas?

Mārtiņš Zvīgulis, pārdošanas tehniku eksperts:
Cilvēks ir manī ieguldījis laiku, cilvēks strādā un ļoti cenšas, un manam sunim viņš atnesa kauliņu. Uz šo pārliecināšanas metožu bāzes pēc tam tiek noslēgts līgums par trīs tūkstošiem eiro par to, ka kājām tagad būs labāks PH līmenis.

PTAC direktore Baiba Vītoliņa:

Mums ir kauns nest preci atpakaļ, kauns atteikt vai kauns nenopirkt, kad piedāvā un lūdzas – tas ir raksturīgs latviešiem. Latvietim var pārdot jebko ar lielu atlaidi, līdzīgi kā jokā par sievieti, kas nopirks visu, ja vien ir 50% zemāka cena. Nav nozīmes tam, vai cena tiešām ir atbilstoša.

Lielākā daļa šādu krāpšanās gadījumu saistās ar kosmētiku, ūdens filtriem un matračiem.

Vairāk skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl