Izmanīgu krāpnieku rokās visbiežāk iekrīt laucinieki

Komentāri

Pēdējā laikā Latvijā uzdarbojas negodīgi tirgotāji, kas, izmantojot pārliecinošas metodes, liek cilvēkiem nopirkt nevajadzīgas mantas par lielu naudu. Visbiežāk uz šiem trikiem uzķeras lauku iedzīvotāji, noskaidrojis raidījums Bez Tabu.

Runa pārsvarā ir par pārdošanu ārpus tirdzniecības telpām – komersants nāk uz cilvēku mājām vai arī aicina uz prezentāciju, kurā tiek solīti ”zili brīnumi”. ”Faktiski tirgotājs mudina cilvēkus pieņemt nepārdomātus lēmumus un iegādāties ļoti dārgas preces,” stāsta Patērētāju tiesību centra aizsardzības direktore Baiba Vītoliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašlaik bijušas aptuveni 60 sūdzības par šādiem izmanīgiem tirgotājiem, un visbiežāk tiek apkrāpti laucinieki, kurus esot vieglāk pārliecināt, saka PTAC direktore.

Kā krāpniekiem tas izdodas?

Mārtiņš Zvīgulis, pārdošanas tehniku eksperts:
Cilvēks ir manī ieguldījis laiku, cilvēks strādā un ļoti cenšas, un manam sunim viņš atnesa kauliņu. Uz šo pārliecināšanas metožu bāzes pēc tam tiek noslēgts līgums par trīs tūkstošiem eiro par to, ka kājām tagad būs labāks PH līmenis.

PTAC direktore Baiba Vītoliņa:

Mums ir kauns nest preci atpakaļ, kauns atteikt vai kauns nenopirkt, kad piedāvā un lūdzas – tas ir raksturīgs latviešiem. Latvietim var pārdot jebko ar lielu atlaidi, līdzīgi kā jokā par sievieti, kas nopirks visu, ja vien ir 50% zemāka cena. Nav nozīmes tam, vai cena tiešām ir atbilstoša.

Lielākā daļa šādu krāpšanās gadījumu saistās ar kosmētiku, ūdens filtriem un matračiem.

Vairāk skaties video!

Lasi vēl