Komentāri

Dzīvais muzejs – tā Irbenes radioteleskopa telpas un tajās esošās iekārtas sauc zinātnieki Ventspils pusē. Šī muzeja renovācijas izmaksas tiek lēstas vairāk nekā septiņu miljonu eiro apjomā.

”Dzīvais”, jo pagājušā gadsimta 60. gados uzstādītās ierīces darbināšanai izdevies saglabāt un var izmantot arī mūsdienas. Tas iespējams, neņemot vērā to, ka Krievijas armija deviņdesmitajos gados, aizejot no objekta, nebija atstājusi dokumentāciju un bija sabojājusi iekārtas, sadzenot kabeļos naglas vai pārgriežot tās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šoruden radioteleskopa darbībā iestājusies pārmaiņas vēstoša pauze – tika uzsākti Ziemeļeiropā lielākā radioteleskopa remontdarbi. To gaitā decembra sākumā tika nocelta paraboliskā antena, kuras diametrs ir 32 metri, bet svars – 58 tonnas. Šis projekts tika izstrādāts gandrīz gadu, ņemot citās pasaules valstīs esošo pieredzi.

Paraboliskās antenas renovācijas darbos piesaistīti Vācijas speciālisti, un darbus plānots pabeigt nākamvasar.

Renovācijas izmaksu daļu sedz valsts, bet daļu – Ventspils pašvaldība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl