Invalīde ar bērnu 10 gadus dzīvo bez elektrības; pašvaldība nevar palīdzēt

33 komentāri
Invalīde ar bērnu 10 gadus dzīvo bez elektrības; pašvaldība nevar palīdzēt
Foto: Emma Line/Flickr

Vakari Krauķu mājās jau vairāk nekā desmit gadus aizrit sveces liesmiņas gaismā. Tas nozīmē, ka pie tās bērnam arī jāmācās un jāpilda mājas darbi.

Janīna ar dēlu dzīvo Krāslavas novadā – Kalniešu pagasta Krauķu mājās. Viņa ir invalīde un naudas pietiek vien pašām nepieciešamākajām lietām. Sieviete ar bērnu dzīvo ne savā mājā, bet īpašniekam naudas elektrības pieslēgšanai nav. Janīna skaidro, ka cilvēks pierod pie visa, tomēr ziemas apstākļos problēmas sagādā arī sniegs un sals.

”Svecītes lietoju, petrolejas lampas, lukturīšus lādēju. Tā arī dzīvojam, pamazām. … Pie kaimiņiem ejam uzlādēt lukturīšus,” stāsta Janīna Prosolova.

Janīnas dēls Anatolijs patlaban mācās Kalniešu pamatskolas 4. klasē. Sekmes puikam esot labas, tomēr elektrības neesamība atspoguļojas neizpildītajos mājas darbos.

”Tikai tos labākos vārdiņus varu teikt par mammu Janīnu. Viņa vienmēr ir atsaucīga, nāk arī uz sapulcēm, viņa rūpējas par bērnu. Es varētu teikt, ka tās rūpes tiešām ir tādas patiesas,” māti Janīnu raksturo Kalniešu pamatskolas direktore Ruta Livča.

Kalniešu pamatskolas direktore Ruta Livča:

Mēs ievērojām to, ka dažreiz puikam to mājasdarbu nav. Tad mēs sacēlām trauksmi – es aizgāju uz pagastu, parunāju ar mūsu pagasta pārvaldes vadītāju Gundegu Grišāni. Izrādās, ka elektrību ierīkot nevar. Cik es zinu, šīs mājas nav viņu īpašums. Tikmēr mamma tajā pašā sveces gaismiņā cenšas ar to bērniņu sagatavot tās stundas.

Izrādās, ka pašvaldība par šo ģimeni zina, taču naudu elektrības pieslēgšanai nedos, jo tās nav. Janīnai nauda jāmeklē savā kabatā, kura jau tā ir tukša.

Elektrības ierīkošanai traucē tas, ka tā ir pārāk dārga, lai pagasts elektrību pieslēgtu vienai mājai. Līdz ar to šī ģimene tuvākajā laikā vakarus arī turpmāk pavadīs sveču gaismā.

Skaties video!

33 komentāri