33 komentāri

Vakari Krauķu mājās jau vairāk nekā desmit gadus aizrit sveces liesmiņas gaismā. Tas nozīmē, ka pie tās bērnam arī jāmācās un jāpilda mājas darbi.

Janīna ar dēlu dzīvo Krāslavas novadā – Kalniešu pagasta Krauķu mājās. Viņa ir invalīde un naudas pietiek vien pašām nepieciešamākajām lietām. Sieviete ar bērnu dzīvo ne savā mājā, bet īpašniekam naudas elektrības pieslēgšanai nav. Janīna skaidro, ka cilvēks pierod pie visa, tomēr ziemas apstākļos problēmas sagādā arī sniegs un sals.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Svecītes lietoju, petrolejas lampas, lukturīšus lādēju. Tā arī dzīvojam, pamazām. … Pie kaimiņiem ejam uzlādēt lukturīšus,” stāsta Janīna Prosolova.

Janīnas dēls Anatolijs patlaban mācās Kalniešu pamatskolas 4. klasē. Sekmes puikam esot labas, tomēr elektrības neesamība atspoguļojas neizpildītajos mājas darbos.

”Tikai tos labākos vārdiņus varu teikt par mammu Janīnu. Viņa vienmēr ir atsaucīga, nāk arī uz sapulcēm, viņa rūpējas par bērnu. Es varētu teikt, ka tās rūpes tiešām ir tādas patiesas,” māti Janīnu raksturo Kalniešu pamatskolas direktore Ruta Livča.

Kalniešu pamatskolas direktore Ruta Livča:

Mēs ievērojām to, ka dažreiz puikam to mājasdarbu nav. Tad mēs sacēlām trauksmi – es aizgāju uz pagastu, parunāju ar mūsu pagasta pārvaldes vadītāju Gundegu Grišāni. Izrādās, ka elektrību ierīkot nevar. Cik es zinu, šīs mājas nav viņu īpašums. Tikmēr mamma tajā pašā sveces gaismiņā cenšas ar to bērniņu sagatavot tās stundas.

Izrādās, ka pašvaldība par šo ģimeni zina, taču naudu elektrības pieslēgšanai nedos, jo tās nav. Janīnai nauda jāmeklē savā kabatā, kura jau tā ir tukša.

Elektrības ierīkošanai traucē tas, ka tā ir pārāk dārga, lai pagasts elektrību pieslēgtu vienai mājai. Līdz ar to šī ģimene tuvākajā laikā vakarus arī turpmāk pavadīs sveču gaismā.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Annija
 • Saul
  0 0 0

  Saul

  Lidai taisniba. dadzi pat invaliditāti nevar nokārtot dazadu birokratisku lietu sakarā, dazkart pat cela naudas trukuma dēļ.
  Un Latvenergo?! Latvenergo dāvina visiem lielas atlaides elektrībai. Arī 500KW bezmaksas dāvāja visiem, kuriem ir vairāki bērni/Pārsvarā tās bija ļoti turīgas ģimenes, kuras izmantoja šos bezmaksas 500KW. Jā, maznodrošinātie arī saņēma, bet ļoti dadzas gana turīgas ģimenes arī skrēja un izmantoja šos bezmaksas kw. varbūt labāk Latvenergo lai dāvā šādai ģimenei šos KW visu gadu?! Iesaku TV medijiem aiziet pie Latvenergo un izrunāt šādas lietas.Nudien nabagiem šie KW daudz vairāk nepieciešami. Arī nav jādāvina KW, ja ģimenē ir invalīds bērns, jo ļoti daudzas bagātao ģimenēs ar bērniem invalīdiem līdeļu ir vairāk kā pietiekami un tiem nav nepieciešami šie 500KW. Tiešām labāk dāvājiet 2000KW uz gadu ģimenēm, kurās ir bērni un tās ir lielā trūkumā (un vairs nav svarigi vai invalīdi vai ne invalīdi). Tas tādēļ tā, ka Latvenergo grib dāvināt, bet tiem prātā nav ienācis, ka ne visi bērni invalīdi dzīvo nabagu ģimenēs. Arī šajā gadījumā ģimenē ir vesels bērn , bet ģimenei nav naudas elektrībai. Arī sainniekam nav jāmaksā par elektrību, labi, ka tas dod mājas un jumtu virs galvas. Taču pašvaldība varēja šo lietu risināt. 1) Sociālajam darbiniekam nav iespēju piešķirt lielāku pabalstu par valstī noteikto (bet valsts dzīvokļa pabalsta apmēru nenosaka, tā to uzgrūž pašvaldībām.Bet pašvaldības šo pabalstu nepiešķir pilnā apmērā un atkal valsts neko nedara). 2) Soc.darbin. varēja informēt priekšniecību, ka šāds gadījums un prieksņiecība varēja informēt domi un dome tad varēja piešķirt ārkārtas pabalstu, lai bērns spēj mācīties gaismā.
  Ceru, ka Latvenergo nedāvinās kam pagadās tos bezmaksas kW, bet drīzāk lai dāvina vairāk un tiešām trūkumā nonākušajiem. No malas gana pretīgi izskatās, ka kāda paziņa, kurai ļoti labi materialie apstakli varēja sanemt bezmaksas KW un šinī gadījumā bērns dzīvo sveču gaismā.
 • pret netaisnību
  0 0 0

  pret netaisnību

  Šeit reāli cilvēkiem vajadzīga palīdzība,bet mūsu novadā(Pārgaujas nov.) daudzbērnu ģimenes māte ļaunprātīgi izmanto Latvenergo piešķirtās kw daudzbērnu ģimenei un TIRGO elektrību blakus dzīvoklim sienā izurbjot caurumu! Otkārt pieslēgtie pagarinātāji apšaubāma izskata paslēpti zem lupatām apdraud pārējo mājas iedzīvotāju drošību ar īssavienojuma iespējamību,Latvenergo atbildību par to nenes,jo tā līgums ir līdz elektrības kastei,pašvaldības policists 1.oktobrī pārkāpumu nofotogrāfē, bet nekāda risinājuma nav. Un atrast taisnību instancēs nav iespējams!Un kāda pa to laiku pelna tādā veidā naudu,bet kādam tā elektrība vajadzīga ,lai vienkārši mācītos!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl