Iedzīvotāji sūdzas par smaku Tukuma novadā

3 komentāri
Iedzīvotāji sūdzas par smaku Tukuma novadā
Foto: LETA

Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālajā vides pārvaldē saņemtas iedzīvotāju sūdzības par nepatīkamu smaku, kas veidojas no notekūdeņu attīrīšanas iekārtām Tīle, kurās savus notekūdeņus attīra arī AS Tukuma piens piena pārstrādes ražotne.

Kā skaidroja VVD pārstāve Jūlija Ņikitina, Tukuma piens notekūdeņus novada Tukuma pilsētas kanalizācijas kolektorā. Tad šie notekūdeņi nonāk centrālajā sūkņu stacijā, kur sajaucas ar citiem Tukuma pilsētas notekūdeņiem un tiek tālāk sūknēti uz notekūdeņu attīrīšanas iekārtām Tīle. Tieši par smaku pie šīm iekārtām VVD saņēmis iedzīvotāju sūdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VVD pārstāve stāstīja, ka saskaņā ar Ventspils vides pārvaldes rīcībā esošo informāciju Tukuma piens ir nomainījis mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļus, kas arī varētu būt iemesls, “kāpēc attīrīšanas iekārtas, iespējams, netiek galā ar savu uzdevumu”.

Reģionālā vides pārvalde ir pieprasījusi veikt novadīto notekūdeņu ārpuskārtas analīzes. Uzņēmums to ir izdarījis, tomēr testēšanas rezultāti vēl tiek gaidīti.

Kā norādīja uzņēmuma Tukuma piens direktors Ints Poškus, uzņēmums ir nomainījis iekārtu mazgāšanas līdzekļus, lai samazinātu fosfātu un citu vielu koncentrāciju notekūdeņos. “Iepriekš izmantotie tīrīšanas līdzekļi ir sertificēti un atļauti visā Eiropas Savienībā, tos izmanto daudzi uzņēmumi. Tukuma piens nedarīja neko neatļautu.”

Poškus arī atzīmēja, ka uzņēmums ir ticies ar Tukuma ūdens pārstāvjiem un Tukuma domes priekšsēdētāju Ēriku Lukmanu (Tukuma pilsētai un novadam), lai pārrunātu izveidojušos situāciju un meklētu risinājumus. Uzņēmums vienmēr bijis gatavs sadarboties.

“Uzņēmuma Tukuma piens notekūdeņi veido tikai nelielu daļu no visiem Tukuma ūdens attīrītajiem ūdeņiem, tādēļ vainot uzņēmumu piesārņojumā ir nekorekti. Uzņēmums ir gatavs veikt papildu analīzes un meklēt risinājumus, lai līdzīgas situācijas vairs neatkārtotos,” teica Poškus.

Tikmēr VVD attīrīšanas iekārtu darbībā pārkāpumus nav konstatējusi, šobrīd situācija jau sākot normalizēties.

Arī par bojāgājušām zivīm informāciju VVD nav saņēmis.

Tukuma piens 2013. gadā strādājis ar 49,316 miljonu eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 42,844 miljonu rādītāju iepriekšējā gadā, bet peļņa bijusi 2,287 miljoni eiro salīdzinājumā ar 1,552 miljoniem eiro.

Tukuma piena 79% kapitāldaļu pieder nerezidentiem, galvenokārt Igaunijas pilsoņiem, 20,51% – fiziskām personām, 0,45% – piensaimnieku kooperatīvajām sabiedrībām, bet 0,04% kapitāldaļu ir valsts un pašvaldības īpašumā.

TOP komentāri

 • Anniņa
  +1 +1 0

  Anniņa

  Domāju, ka šeit jāpiestrādā pie attīrīšanas iekārtu darba spējas, karstais laiks arī dara savu. Cerēsim, ka visu sakārtos. Veiksmi!
 • Fuksis
  0 0 0

  Fuksis

  Esam reāli -Tīle šoreiz nepavilka slodzes. Lai gan grūti spriest. Gaidām rezultātus.
 • igor
  0 0 0

  igor

  paliks vēsāks, uznāks lieti, gan viss būs labi. Attīrītājs slodzi nevelk..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl