Iecavā Lāčplēša dienu svin ar gājienu

Komentāri

Kā jauka, silta un patriotiska ir izveidojusies tradīcija 11. novembri Latvijā svinēt ar lāpu gājienu un svecīšu nolikšanu pie īpašām piemiņas vietām daudzās Latvijas pilsētās. Iecavas pilsētā šo dienu svin, ne tikai pieminot kaujās kritušos, bet arī iesvētot Latvijas nākotnes aizstāvjus – jaunsargus.

Savas zemes patriots. Šādus vārdus Latvijā jo īpaši dzirdam tieši novembrī, un, ja 18. novembris ir vairāk saistīts ar svētkiem un priecāšanos, tad 11. novembris jeb visiem zināmā Lāčplēšu diena tomēr ir veltīta kritušo brīvības cīnītāju piemiņai, ko ir pieņemts godināt ar kādu lāpu gājienu, svecīšu un ziedu nolikšanu pie piemiņas vietām. Arī Iecavā šī diena tika aizvadīta tieši tā un, kā atzina paši iecavnieki, tad arī bērniem ir būtiski zināt, kāpēc patiesībā svinam šo dienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl