3 komentāri
Glābēji: Dundagā vienā maiņā strādā trīs glābēji un ir viena gumijas laiva
Foto: JasonParis/Flickr

Dundagā vienā maiņā strādā trīs glābēji, un viņiem ir pieejama viena gumijas glābšanas laiva, saistībā ar pazudušā kaitbordista glābšanas darbiem portālam Skaties.lv skaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele.

VUGD galvenais uzdevums ir veikt glābšanas darbus iekšējos ūdeņos, un tādēļ glābēju gumijas laivas ir tādas, lai tās varētu, piemēram, viegli iznest cauri krūmiem un ienest ūdenī, skaidroja V. Gribuste.

Latvijā glābējiem ir pieejamas vien trīs smagākas jūras tipa laivas – tādas ir Rojā, Jūrmalā un Salacgrīvā. ”Taču jāņem vērā, ka arī jūras tipa laiva nav visvarena, un arī ar šādu laivu glābēju darbs lielos viļņos ir apgrūtināts. Darbu apgrūtina lieli viļņi, vējš, tumsa, turklāt VUGD glābēji darbojas tā, lai viņi varētu no jūras saredzēt krastu,” skaidroja V. Gribuste.

Šādos gadījumos, kad jūrā pazūd cilvēks, galvenais darbu koordinators ir Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC), kas meklēšanas darbos iesaista savu tehniku – kuģus, laivas. Taču arī MRCC darbs lielos viļņos ir apgrūtināts, uzsvēra V. Gribuste.

Glābēji izsaukumu uz Dundagu, kur sestdien pazuda katotājs, saņēma plkst. 15:48. Notikuma vietā viņi ieradās 36 minūtes pēc zvana saņemšanas. Tas esot labs rādītājs, ņemot vērā, ka glābšanas postenis atrodas vairāk nekā 40 kilometru attālumā no nelaimes vietas un ka glābēji pārvietojas ar ZIL automašīnu pa ceļiem, kas nav ideālā stāvoklī.

Patlaban VUGD darbs pazudušā kaitbordista meklēšanā vairs netiek izmantots, sacīja V. Gribuste.

TOP komentāri

 • L
  0 0 0

  L

  Tiešām gribētu redzēt, kā ar tām gumijas laivām, ar kurām pilnaL-ja iebrauktu jūrā vētrā. Varētu pamēģināt. Un diezgan droši varu apgalvot, ka tālāk par 50m netiktu.
 • pfff
  0 0 0

  pfff

  Droši paprasi kādam to laivu un brauc tik jūrā iekšā, tumā, vētrā. Padomāsim, ka arī glabējiem ir ģimenes un to sašutumu vari vērst augstākās instancēs. Ir vietas Latvijā, kur ātrā palīdzība pa sauszemi nemaz ne ekstremālos apstākļos var nepagūt izglābt cilveku.
 • āāāāā
  0 0 0

  āāāāā

  .. un VIENA GUMIJAS LAIVA????????????? tAS IR VISS KO MŪSU GLĀBĒJI VAR????????????? kLAU MAKŠĶERNIEKI - TAK .... BĻĀVIENS!!!!!! - VAI TIEŠĀM NEVIENS NEVAR AR SAVU LAIVU AIZBRAUKT??????????? PILNA LATVIJA AR TĀDĀM LAIVĀM, KA SAPŅOS PAT NERĀDĀS - BET GLĀBĒJIEM TIK VIENA LAIVA - TĀPATI GUMIJAS - JŪRĀ????????? JOPČIK!!!!!!!!!!!!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl