Glābēji: Dundagā vienā maiņā strādā trīs glābēji un ir viena gumijas laiva

3 komentāri
Glābēji: Dundagā vienā maiņā strādā trīs glābēji un ir viena gumijas laiva
Foto: JasonParis/Flickr

Dundagā vienā maiņā strādā trīs glābēji, un viņiem ir pieejama viena gumijas glābšanas laiva, saistībā ar pazudušā kaitbordista glābšanas darbiem portālam Skaties.lv skaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele.

VUGD galvenais uzdevums ir veikt glābšanas darbus iekšējos ūdeņos, un tādēļ glābēju gumijas laivas ir tādas, lai tās varētu, piemēram, viegli iznest cauri krūmiem un ienest ūdenī, skaidroja V. Gribuste.

Latvijā glābējiem ir pieejamas vien trīs smagākas jūras tipa laivas – tādas ir Rojā, Jūrmalā un Salacgrīvā. ”Taču jāņem vērā, ka arī jūras tipa laiva nav visvarena, un arī ar šādu laivu glābēju darbs lielos viļņos ir apgrūtināts. Darbu apgrūtina lieli viļņi, vējš, tumsa, turklāt VUGD glābēji darbojas tā, lai viņi varētu no jūras saredzēt krastu,” skaidroja V. Gribuste.

Šādos gadījumos, kad jūrā pazūd cilvēks, galvenais darbu koordinators ir Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC), kas meklēšanas darbos iesaista savu tehniku – kuģus, laivas. Taču arī MRCC darbs lielos viļņos ir apgrūtināts, uzsvēra V. Gribuste.

Glābēji izsaukumu uz Dundagu, kur sestdien pazuda katotājs, saņēma plkst. 15:48. Notikuma vietā viņi ieradās 36 minūtes pēc zvana saņemšanas. Tas esot labs rādītājs, ņemot vērā, ka glābšanas postenis atrodas vairāk nekā 40 kilometru attālumā no nelaimes vietas un ka glābēji pārvietojas ar ZIL automašīnu pa ceļiem, kas nav ideālā stāvoklī.

Patlaban VUGD darbs pazudušā kaitbordista meklēšanā vairs netiek izmantots, sacīja V. Gribuste.

3 komentāri