Komentāri
FOTO: Mičiganas Nacionālās gvardes un Nacionālo bruņoto spēku mācības “Winds of Change”
Foto: LETA

Vēl līdz 31.augustam Alūksnē, Lielvārdē un Liepājā norisinās Mičiganas Nacionālās gvardes un Nacionālo bruņoto spēku mācības “Winds of Change”, kurās piedalās ap 200 karavīru un zemessargu. Fotogrāfijās ieskats no mācībām, kas norisinājās Lielvārdē.

Mācību pamatuzdevums ir vingrināties svarīgu infrastruktūras objektu aizsardzībā, kontrolposteņu izveidē, konvoju un eskortu organizēšanā. Iespēja vingrināties kopā ar Mičiganas karavīriem nodrošinās pieredzes apmaiņu un uzlabos sadarbību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mācībās piedalās 100 karavīru no Mičiganas Nacionālās gvardes Militārās policijas rotas un 100 zemessargu no Zemessardzes 44. kājnieku bataljona, 45. nodrošinājuma bataljona un 55. kājnieku bataljona, kā arī Militārās policijas karavīri.

Mācības atbalsta Zemessardzes 35.nodrošinājuma bataljons, 19.nodrošinājuma bataljons, 54.inženiertehniskais bataljons, kā arī 1.Reģionālais nodrošinājuma centrs un 2.Reģionālais nodrošinājuma centrs, Kājnieku skola, Gaisa spēku aviācijas bāze un Nodrošinājuma pavēlniecības Pārvietošanas koordinācijas centrs.

Šogad aprit 20 gadi kopš Latvija un Mičigana iesaistījās ASV partnerības programmā. Kopš 1993.gada Mičigana un Latvija iesaistījušās daudzos militāros projektos un militārajās mācībās, tai skaitā ikgadējās mācībās “Saber Strike” un “Northern Strike”.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl