FOTO: čaklākā melleņu lasītāja dzīvo Nīcā

Komentāri
FOTO: čaklākā melleņu lasītāja dzīvo Nīcā
Foto: Gunita Šime

Jūrmalciema kāpās 18. jūlijā aizvadītais trešais Melleņu lasīšanas čempionāts īpašs ar to, ka bija visvairāk ogotāju, visvairāk salasīto ogu un visvairāk gados jaunu, čaklu lasītāju. Viņi bija mērojuši ceļu no Rīgas, Liepājas, Durbes, Grobiņas, Priekules un Nīcas novadiem.

Divdesmit deviņi lasītāji trīs stundās kopā salasīja 61,285 kilogramus melleņu. Ar pilnākajiem traukiem no meža atgriezās pieredzējusī ogotāja kalnišķniece Dzintra Pļavniece. Viņas ogu svars – 4,544 kg. Dz.Pļavniecei bija izdevies atrast arī lielāko ogu – 1,229 cm diametrā. Otro vietu nopelnīja iepriekšējo gadu uzvarētāja liepājniece Vera Fomina ar 3,747 kg ļoti tīri lasītu ogu, bet trešā vieta – durbeniecei Lilitai Lauraitei ar 3,696 kg melleņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jāpiebilst, ka ogas tika lasītas bez tehniskām palīgierīcēm. L. Lauraite savas prasmes godam demonstrēja jau pirmajā disciplīnā, visātrāk pielasot plastmasas ogu glāzīti pusdienu maltītei, tādējādi gūstot uzvaru nominācijā Ašākais ogotājs.

Uz balvām nominācijā ”Skaistāk noformētais groziņš” pretendēja vairāk nekā puse čempionāta dalībnieku – groziņi un spainīši bija cits par citu skaistāki, noformēti ar radošu izdomu un rūpību. Pēc nopietnām diskusijām vērtēšanas komisija nolēma pasniegt divas tautu draudzības godalgas – senlatviskā tāšu groziņa lietotājam Jānim Ķaupelim un tatāru nacionālā noformējuma groziņa īpašniecei Innai Meškovai.

Uz nomināciju Dūšīgākā komanda pretendēja piecas komandas trīs cilvēku sastāvā. Summējot kopējo trijnieka ogu svaru, par dūšīgākajiem tika atzīti kalnišķnieki – Dzintra Pļavniece, Jānis Ķaupelis un Irēna Rāte. Nominanti saņēma ogotājiem noderīgas balvas – skaistus grozus, cukuru un koka karotes ievārījuma gatavošanai un recepšu grāmatas.

Kamēr ogotāji steidza pildīt savus traukus, Jūrmalciema Aizjomietes dalībniekiem sarūpēja garšīgas pusdienas – melleņu klimpu zupu un badapankūkas ar melleņu ievārījumu, ko čaklie lasītāji notiesāja ar gardu muti.

Liela daļa Melleņu čempionāta dalībnieku pasākumā piedalījās jau atkārtoti, un šoreiz bija paņēmuši līdzi radus un draugus. Daži ceļu uz mežu šāda pasākuma ietvaros mēroja pirmo reizi un jutās apmierināti.  Laika apstākļi ogošanai bija ideāli un apbalvošana noslēdzās līdz ar pirmajām lietus lāsēm. Vairums atzina, ka arī turpmāk labprāt piedalīsies čempionātā, jo ieguvēji bija visi – mājās ikviens atgriezās ar paša salasītājām ogām. Tika ieteiktas vairākas labas idejas turpmākajām sacensībām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl