FOTO: čaklākā melleņu lasītāja dzīvo Nīcā

Komentāri
FOTO: čaklākā melleņu lasītāja dzīvo Nīcā
Foto: Gunita Šime

Jūrmalciema kāpās 18. jūlijā aizvadītais trešais Melleņu lasīšanas čempionāts īpašs ar to, ka bija visvairāk ogotāju, visvairāk salasīto ogu un visvairāk gados jaunu, čaklu lasītāju. Viņi bija mērojuši ceļu no Rīgas, Liepājas, Durbes, Grobiņas, Priekules un Nīcas novadiem.

Divdesmit deviņi lasītāji trīs stundās kopā salasīja 61,285 kilogramus melleņu. Ar pilnākajiem traukiem no meža atgriezās pieredzējusī ogotāja kalnišķniece Dzintra Pļavniece. Viņas ogu svars – 4,544 kg. Dz.Pļavniecei bija izdevies atrast arī lielāko ogu – 1,229 cm diametrā. Otro vietu nopelnīja iepriekšējo gadu uzvarētāja liepājniece Vera Fomina ar 3,747 kg ļoti tīri lasītu ogu, bet trešā vieta – durbeniecei Lilitai Lauraitei ar 3,696 kg melleņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jāpiebilst, ka ogas tika lasītas bez tehniskām palīgierīcēm. L. Lauraite savas prasmes godam demonstrēja jau pirmajā disciplīnā, visātrāk pielasot plastmasas ogu glāzīti pusdienu maltītei, tādējādi gūstot uzvaru nominācijā Ašākais ogotājs.

Uz balvām nominācijā ”Skaistāk noformētais groziņš” pretendēja vairāk nekā puse čempionāta dalībnieku – groziņi un spainīši bija cits par citu skaistāki, noformēti ar radošu izdomu un rūpību. Pēc nopietnām diskusijām vērtēšanas komisija nolēma pasniegt divas tautu draudzības godalgas – senlatviskā tāšu groziņa lietotājam Jānim Ķaupelim un tatāru nacionālā noformējuma groziņa īpašniecei Innai Meškovai.

Uz nomināciju Dūšīgākā komanda pretendēja piecas komandas trīs cilvēku sastāvā. Summējot kopējo trijnieka ogu svaru, par dūšīgākajiem tika atzīti kalnišķnieki – Dzintra Pļavniece, Jānis Ķaupelis un Irēna Rāte. Nominanti saņēma ogotājiem noderīgas balvas – skaistus grozus, cukuru un koka karotes ievārījuma gatavošanai un recepšu grāmatas.

Kamēr ogotāji steidza pildīt savus traukus, Jūrmalciema Aizjomietes dalībniekiem sarūpēja garšīgas pusdienas – melleņu klimpu zupu un badapankūkas ar melleņu ievārījumu, ko čaklie lasītāji notiesāja ar gardu muti.

Liela daļa Melleņu čempionāta dalībnieku pasākumā piedalījās jau atkārtoti, un šoreiz bija paņēmuši līdzi radus un draugus. Daži ceļu uz mežu šāda pasākuma ietvaros mēroja pirmo reizi un jutās apmierināti.  Laika apstākļi ogošanai bija ideāli un apbalvošana noslēdzās līdz ar pirmajām lietus lāsēm. Vairums atzina, ka arī turpmāk labprāt piedalīsies čempionātā, jo ieguvēji bija visi – mājās ikviens atgriezās ar paša salasītājām ogām. Tika ieteiktas vairākas labas idejas turpmākajām sacensībām.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl