Folkloras kopa ”Ceiruleits” svin 25

Komentāri

Mūsu senču ikdienas dzīve nav bijusi iedomājama bez dziesmām un dejām, tāpēc kultūrvēsturiskais mantojums nododams no paaudzes paaudzei. Līvānos jau 25 gadus aktīvi darbojas folkloras kopa ”Ceiruleits”, kuri pamatā darbojas ar tautas tradīciju izzināšanu, apgūšanu un tālāku popularizēšanu.

Jau no pašiem ”Ceiruleiša” pirmsākumiem kopu vada Anna Kārkle, kurai mīlestība uz folkloras tradīciju ievērošanu un popularizēšanu ir iedzimta ģimenē. Kopā aktīvi darbojas arī Annas meita, kura iesaistījusi arī savu ģimeni un nevar iedomāties savu ikdienu bez folkloras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl