Komentāri

Noslēdzies ikgadējais starptautiskais folkloras festivāls ”Baltica 2015”, kā ietvaros ceturtdiena tradicionāli bija novadu diena, kad festivāla dalībnieki no Rīgas dodas izbraukuma koncertos uz Latvijas novadiem. Deviņas folkloristu kopas no Latvijas un Norvēģijas šajā dienā ciemojās Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā Dobeles novada Pikšās, kā arī Dobelē.

Starptautiskais folkloras festivāls ”Baltica” kopš 1987. gada pārmaiņus notiek Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, bet Latvija festivāla dalībniekus uzņem 10. reizi. Ceturtdiena festivālā ir novadu diena, un šā gada festivāla dalībnieki apmeklēja Aizkraukli, Cēsis, Dikļus, Talsus, kā arī Dobeles novadu, kur sadziedāt un sadancot Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā Pikšās bija ieradušās astoņas folkloras kopas no Latvijas, kā arī viesi no Norvēģijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl