Komentāri

Jūrmalā, Dubultu mākslas stacijā, Dzejas dienu ietvaros trešdien, 23. septembrī, notika jaunā, papildinātā Imanta Ziedoņa eseju krājuma “Mūžības temperaments. Studijas par Raini” atvēršanas pasākums. Grāmatas fragmentus lasīja aktrise Ausma Ziedone-Kantāne, bet muzikāli pasākumu kuplināja fonda Viegli mūziķi. Viņu izpildījumā skanēja fragmenti no Imanta Kalniņa operas Spēlēju, dancoju ar Raiņa vārdiem, kā arī dziesmas no rudenī gaidāmā trešā fonda izdotā albuma.

Pirms 24 gadiem klusu, gandrīz vai neviena nepamanīta, dienasgaismu ieraudzīja Imanta Ziedoņa eseju krājums “Mūžības temperaments. Studijas par Raini” – literatūras vēsturē neparasts gadījums, kā viens dzejnieks tuvojas otram un izceļ mums viņa domas. Šoruden klajā nāca šīs grāmatas jaunais, papildinātais izdevums, un šīs grāmatas atvēršanas svētki notika Jūrmalā, Dubultu mākslas stacijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl