Komentāri
Daugavpils siltumtīklu skandālā rosina sākt kriminālvajāšanu pret amatpersonām un uzņēmējiem
Foto: Emilian Robert Vicol /Flickr

Saistībā ar valsts amatpersonu kukuļošanu, ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Ģenerālprokuratūrai rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām. Virkne noziedzīgo nodarījumu veikti saistībā ar Daugavpils domes kapitālsabiedrības Daugavpils siltumtīkli veiktajiem iepirkumiem.

Starp aizdomā turamajām personām divas ir Daugavpils pašvaldības amatpersonas, kas tiek turētas aizdomās turētajām kukuļņemšanā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un krāpšanas atbalstīšanā. Viena no tām ir amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt divi uzņēmēji apsūdzēti krāpšanā lielā apmērā, kukuļdošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanā, vēl divus uzņēmējus – kukuļošanas starpniecībā, kukuļa piesavināšanās un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanā, bet vēl vienu komersantu –  krāpšanā lielā apmērā un krāpšanas atbalstīšanā.

”KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka laika periodā no 2011. gada sākuma līdz 2012. gada martam divi no noziedzīgajos nodarījumos iesaistītajiem uzņēmējiem, apzināti maldinot par savām iespējām veikt darbības papildus emisijas kvotu iegūšanā, no diviem pašvaldību un trim privātiem uzņēmumiem izkrāpa ievērojamus naudas līdzekļus – kopumā ap 850 tūkstošus eiro,” teikts KNAB paziņojumā.

Divi no noziedzīgajos nodarījumos iesaistītajiem uzņēmējiem mantkārīga nolūka vadīti un amatpersonu atbalstīti, ar nolūku krāpnieciskā veidā iegūt svešus naudas līdzekļus, sniedzot brokera pakalpojumu emisijas kvotu darījumā, izkrāpa no Daugavpils pašvaldības kapitālsabiedrības Daugavpils siltumtīkli naudas līdzekļus lielā apmērā – 80 396 eiro.

Apzinoties, ka emisijas kvotu maiņas darījuma līgumā nav paredzēta PVN apmaksa, amatpersona veica dokumentu viltošanu, tos nomainot, kā rezultātā pašvaldības kapitālsabiedrībai radīti zaudējumi 58 022 eiro apmērā.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots arī, ka Daugavpils siltumtīkli iepirkumu darījumos iesaistītajai amatpersonai tika nodots kukulis 10 tūkstošu eiro apmērā.

Personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās 2013. gada 30. janvārī starpniekiem nodeva kukuli 120 tūkstošu eiro apmērā tālākai nodošanai valsts amatpersonai, kas ieņem atbildīgu amatu Daugavpils pilsētas domē, ziņo KNAB.

Kukulis tika paredzēts par labvēlīgiem lēmumiem kāda komersanta interesēs, izslēdzot jebkura cita pretendenta dalību Daugavpils siltumtīkli iepirkumā, tādējādi pārkāpjot negodīgas konkurences aizliegumu.

Amatpersonai paredzēto kukuli iepirkumos ieinteresētie starpnieki daļēji piesavinājās, katrs piesavinoties 30 tūkstošus eiro, bet amatpersonai tika nodoti 60 tūkstoši eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl