Cūku mēris konstatēts kautuvēs, kas nokauto lopu atliekas izgāzušas mežā

Komentāri
Cūku mēris konstatēts kautuvēs, kas nokauto lopu atliekas izgāzušas mežā
Foto: Flickr

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis, ka divas lopu kautuves Latvijā nokauto dzīvnieku atliekas izgāzušas mežā. Kautuves patlaban ir slēgtas, vēsta laikraksts ”Latvijas Avīze”.

Slēgta ir kautuve ”Servilat” Valkā un Ērģemes zemnieku saimniecība ”Kalnpriedes”. Mežā izveidotās ar Āfrikas cūku mēri inficēto lopu atlieku izgāztuve ir viens no iespējamajiem cēloņiem mēra uzliesmojumam Valkas novada Ērģemes pagastā, atzinis PVD Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Piemājas saimniecībā tika turētas 9 mājas cūkas, no kurām vīruss konstatēts vienai cūkai. Mājas cūkas ir iznīcinātas, veikta dezinfekcija. Novietne atrodas tuvu pirms tam skartajai novietnei, tāpēc netiek izslēgts, ka slimība saimniecībā izplatījusies no cilvēkiem, kas veica dzīvnieku aprūpi un neievēroja biodrošības pasākumus,” tā situāciju raksturo PVD pārstāvji.

SIA “Servilat” pēc PVD nesenās vizītes savā izgāztuvē atliekas centusies aprakt, taču darbs esot veikts ļoti pavirši. Savukārt z/s “Kalnpierdes” teritorijā esot redzamas mētājamies nokauto dzīvnieku atliekas – kājas, galvas, ādas, kauli.

Tāpat Ērģemes pusē PVD novēroja, ka ir tika noņemtas zīmes par karantīnas ierobežojuma teritoriju, kuras tika izvietotas ceturtdienas vakarā. ”Tāda rīcība nav pieļaujama, ir bezatbildīga un krietni apgrūtina dienesta darbu,” norādīja PVD pārstāvji. Par šo gadījumu dienests informējis arī Valkas novada policijas pārvaldes Kārtības policiju un iesniedza ziņojumu Valsts policijas reģionālajai pārvaldei.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl