Komentāri

Dienvidlatgalē, kur lielā daļā pagastu noteikta karantīna saistībā ar Āfrikas cūku mēri, iedzīvotāji nereti neizprot biodrošības pasākumu nozīmi, dažkārt cūkas tiek slēptas, bet inficētā gaļa – pārvadāta, viesojoties Latgalē, novēroja LNT žurnālists Aleksis Zoldners.

Latvijas amatpersonas trešdien apmeklēja Āfrikas cūku mēra skarto reģionu Latgalē, lai klātienē iepazītos, kā dienesti veic Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanas un apkarošanas pasākumus. Ceturtdien plānots apmeklēt arī Vidzemes reģionus, kurā konstatēt šī cūku slimība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vizītē uz Latgali un Vidzemi devies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis un Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

Jau pēc nedēļas Aglonā ieradīsies desmitiem tūkstošu cilvēku, lai svinētu reģionā lielākos reliģisko notikumu- Svētās Jaunavas Marijas Debesbraukšanas svētkus. Tas radījis bažas arī par to, vai atbildīgie dienesti spēs kontrolēt tik plašu cilvēku plūsmu Āfrikas cūku mēra kontekstā.

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Foto: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl